Dom i ogród

Aranżacja dachu płaskiego na formę użytkową domu

Doskonałą alternatywą dla dachów wielospadowych są dachy płaskie. Ich budowa nie jest skomplikowana, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Dachy wielospadowe są powszechnie spotykane, dlatego rzadko właściciele budynków decydują się na dach płaski.

Dach płaski, czyli dach o kącie nachylenia do 20 stopni

dachy płaskie z GarwolinaWydawać by się mogło, że ten rodzaj dachu odszedł już do lamusa, ale okazuje się, że ma on naprawdę wiele zalet, które przemawiają za tym, by zbudować właśnie taki dach. Nazwa dachu płaskiego może trochę mylić. Można pomyśleć, że dach rzeczywiście jest całkowicie poziomy. Nic bardziej mylnego. Dach nigdy nie może być zupełnie prosty i równoległy do podłogi. Dach płaski nazywany jest tak dlatego, że jego kąt nachylenia jest niewielki. Zazwyczaj kąt nachylenia dachu płaskiego wynosi od 5 do 20 stopni. Dzięki takiemu nachyleniu woda z dachu może swobodnie spływać albo do rynny albo do specjalnych studzienek dachowych. Takie dachy płaskie z Garwolina na pewno spełnią oczekiwania klientów. Ich konstrukcja nie jest skomplikowana. Konstrukcja dachu płaskiego może występować w dwóch odmianach. Pierwsza z nich to odmiana wentylowana. Druga konstrukcja to odmiana niewentylowana. Dach płaski jak najbardziej może być zaaranżowany na różne formy użytkowe domu. Można np. wykorzystać dach płaski na stworzenie tarasu lub zielonego ogrodu.

Dachy płaskie z dużych miastach dość często wykorzystywane są jako przestrzeń tarasowa, z której można podziwiać miasto. W przypadku domów jednorodzinnych może być tak samo. Na dachu płaskim w formie tarasy można np. urządzić grilla, opalać się, wypoczywać. Warto wspomnieć o tym, że dachy płaskie nie wymagają tak wielu materiałów konstrukcyjnych jak dachy wielospadowe. Tu można dokładnie zaplanować, ile materiału będzie potrzebne, więc nic się nie zmarnuje.

Możliwość komentowania Aranżacja dachu płaskiego na formę użytkową domu została wyłączona