Podpis
Usługi

Badanie pisma to to co chce zawsze robić

Od kiedy sięgam pamięcią zawsze zwracałam uwagę na swój charakter pisma. Starałam się pisać jak najczytelniej, najdokładniej, równo stawiać litery, tak by każdy mógł z łatwością je rozczytać. Było to prawdopodobnie jednym z powodów dla których zeszyty z moimi notatkami cieszyły się taką popularnością wśród nieobecnych uczniów.

Od zawsze chciałam być odpowiedzialna za badanie pisma

PodpisBardzo cieszyłam się na zajęcia z pisma technicznego, bo wiedziałam, że będę w tym dobra i rzeczywiście byłam. Niektórzy nawet prosili mnie bym za nich przepisywała literki, ale się nie zgodziłam, bo dla mnie to było niesprawiedliwe. Nauka zajmie może im więcej czasu, ale to czego się nauczą z nimi pozostanie i może się przydać kiedyś w przyszłości. Kiedy dostałam swój pierwszy komputer początkowo się cieszyłam, że dzięki niemu będę mogła szybciej i sprawniej pisać, nie trzeba skreślać ani używać korektora by poprawić tekst i nie trzeba nosić ze sobą ciężkich zeszytów, bo wszytko jest zapisane na dysku. Mój entuzjazm jednak szybko opadł. Pisanie na komputerze miało swoje zalety, ale nie miało w sobie tej magii co pismo odręczne. Z konieczności pisałam w edytorach tekstowych wypracowania czy dokumenty, ale poza tym starałam się pisać jak najwięcej ręcznie. Moja pasja przerodziła się później zawód. Ukończyłam psychologię i chodziłam na wszystkie kursy, w których pojawiało się słowo ,,grafologia”. W końcu dostawałam posadę asystentki doświadczonego grafologa, dzięki czemu mogłam rozwinąć swoje umiejętności. Biegły grafolog to zawsze była moja wymarzona praca. Badanie pisma ręcznego, jego porównywanie, szukanie niuansów mogących przesądzić o autentyczności, jak minimalne zawahanie się piszącego widoczne w miniaturowym kleksie widocznym tylko pod mikroskopem, badanie pisma dawnego, dotyk starego, delikatnego papieru mającego w sobie zachowany ślad historii. To spełnienie wszelkich marzeń.

Niektórzy dziwią mi się, że zwykłe pismo tak mnie fascynuje, ale ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym pracować gdzieś indziej, szczególnie w biurze przy komputerze i pisać wyłącznie mechanicznie. Zawsze należy podążać za swoją pasją i nie zważać na to co mówią inni, bo tylko dzięki temu możemy zapewnić sobie szczęśliwą przyszłość w wymarzonym zawodzie.

Sprawdź stronę http://www.e-grafolog.pl/

Możliwość komentowania Badanie pisma to to co chce zawsze robić została wyłączona