Przemysł

Bandownice półautomatyczne, pneumatyczne i ręczne

Wśród bandownic można znaleźć zarówno urządzenia automatyczne jak i półautomatyczne. Mają one różną siłę naciągu. Najczęściej jest to ok. 4000 N. Ważne jest to, by urządzenie do nawijania było nie tylko lekkie, ale również kompaktowe. Niektóre z nich mają specjalne obrotowe kabłąki, dzięki którym można je podwiesić.

Bandownice do zastosowań przenośnych i stacjonarnych

bandownica półautomatycznaSą urządzenia, które nadają się do pracy praktycznie tylko przy dużych obciążeniach. Wszystko zależy więc od tego, czym zajmuje się dane przedsiębiorstwo i czego potrzebuje. Takie bandownice można kupić nawet przez internet. Warto jednak wcześniej skontaktować się ze sprzedającym i dowiedzieć się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Ważna jest nie tylko waga, ale również wymiary urządzenia, a także zużycie sprężonego powietrza. Wybierając taśmę stalową do urządzenia, należy zwrócić szczególną uwagę na jej wytrzymałość. Jest ona określana w N/mm2. Z pewnością bandownica półautomatyczna to rozwiązanie wygodniejsze. Urządzenia do małych i okrągłych opakowań do najczęściej bandownice pneumatyczne. Te służą zarówno do zastosowań przenośnych jak i stacjonarnych. W przypadku takich urządzeń waga nie przekracza zazwyczaj 4 kg. Podłączenie pneumatyczne ma miejsce albo od góry – do opasywania z hakiem, albo z tyłu – do opasywania bez haka. Urządzenia ręczne muszą być przystosowane zarówno do obciążeń ciężkich jak i stacjonarnych.

Takie urządzenia mają większą siłę naciągu w przeciwieństwie do urządzeń pneumatycznych. W ręcznych nawijarkach siła naciągu wynosi aż 8 000 N, a w nawijarkach pneumatycznych jest to siła powyżej 3 tysięcy. Urządzenia pneumatyczne do zastosowań przenośnych łączą zarówno funkcje naciągania jak i zaciskania taśmy. Szerokość taśmy może tu wynosić nawet 32 mm. Siła naciągu też jest znacznie wyższa.

Możliwość komentowania Bandownice półautomatyczne, pneumatyczne i ręczne została wyłączona