Sklepy i zakupy

Bursztyn na pamiątke z wakacji

Zawsze staramy się, aby na wakacje wybierać się w inne miejsce. Nie lubimy być dwa razy w tym samym, i z każdej miejscowości przywozimy jakąś lokalną pamiątkę, pocztówkę. Po prostu coś, co będzie nam przypominało o wyjeździe, oprócz zdjęć, które zrobiliśmy.

Szlifowanie naszej pamiątki

bursztyn bałtycki cenaTym razem, pamiątką z wyjazdu nie była pocztówka, czy figurka na półkę. Mąż znalazł z dziećmi piękny bursztyn bałtycki cena takiego na targowiskach była bardzo duża. Uznaliśmy, że to wspaniały dar, że udało nam się znaleźć coś takiego. Bursztyny mają magiczne właściwości, i może dzięki temu będziemy się lepiej czuli. Podobno odstresowują i działają na różne dolegliwości. Postanowiliśmy, że zaraz po powrocie, poszukamy miejsca, gdzie ten nasz brązowy kamień będzie można oszlifować i postawić na wystawie. Jednak ja cały czas upierałam się, żeby zrobić z niego naszyjnik. Mąż więc musiał znaleźć jeszcze kilka mniejszych bursztynów, żeby dzieci nie były smutne, że nie mają swojego kamienia. Pragnęłam mieć taki bursztynowy naszyjnik, z bursztynu, który sami znaleźliśmy. Pojechaliśmy więc do jubilera, żeby spojrzał na nasz kamień, i stwierdził, czy faktycznie jest to bursztyn, czy znaleźliśmy kawałek kolorowego plastiku. Okazało się, że mieliśmy szczęście. To wyjątkowy okaz, o bardzo rzadkim kolorze. Skakałam ze szczęścia jak się o tym dowiedziałam, bo to znaczyło, że będę miała bardzo unikalną ozdobę na mojej szyi. Oddaliśmy panu bursztyn i umówiliśmy się za jakiś czas na odbiór już pięknie oszlifowanego i powieszonego na łańcuszku.

Dzięki temu, że któregoś dnia wybraliśmy się na długi spacer, mam teraz naszyjnik, którego zazdroszczą mi wszystkie koleżanki z pracy. Mówią, że też by chciały mieć takie szczęście i znaleźć coś takiego nad naszym morzem.

Możliwość komentowania Bursztyn na pamiątke z wakacji została wyłączona