Budownictwo

Co zrobić po tynkowaniu?

W opinii wielu budowlańców i domowych amatorów prac remontowych tynkowanie ścian uchodzi za względnie prostą czynność, która nie wymaga ani wielu specjalistycznych narzędzi, ani nie zabiera zbyt dużo czasu, ani też nie wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej. Istnieje przekonanie, że tynkować może w zasadzie każdy. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Kiedy używać zacieraczek do tynków?

zacieraczki do tynkówTynkowanie faktycznie nie zasila szeregu najbardziej wymagających prac remontowych, w gruncie rzeczy polega to na stworzeniu w miarę płaskiej powierzchni pionowej, którą następnie będzie można wytapetować lub pomalować. W tynkowaniu jednak istnieje pewien niuans, który rzeczywiście może sprawić swojego rodzaju trudność, a to przez wzgląd na wymóg korzystania z konkretnego narzędzia. Chodzi tu o zacieraczki do tynków, dzięki którym otynkowana ściana zostanie oczyszczona z nadmiaru tynku, a sam materiał się lepiej ugładzi i stworzy lepszy grunt pod dalsze prace. Można to oczywiście robić ręcznie, ale jest to metoda o wyjątkowo niskiej wydajności i efektywności, za to można przy tym spędzić cały dzień. Zacieraczki stosuje się do wygładzania tynków wewnętrznych i zewnętrznych, zarówno w odmianie gipsowej, jak i cementowo-wapiennej. Sama konstrukcja urządzenia często ma w sobie małą dyszę do natrysku wodnego, dzięki czemu tynk zostanie lekko zmiękczony i szybciej podda się obrotom gąbki, która wieńczy całe urządzenie.

Tynkowanie zatem rzeczywiście nie nastręcza zbyt wielu problemów, jednak może być męczącą pracą, dlatego warto inwestować w rozwiązania zwiększające wydajność człowieka. Tym bardziej że są to rozwiązania relatywnie tanie i poręczne, co jest jedynie kolejną zaletą produktu. Ścian nie tynkuje się wbrew pozorom aż tak rzadko, toteż zacieraczka do tynków będzie opłacalnym zakupem.

Możliwość komentowania Co zrobić po tynkowaniu? została wyłączona