efektywny jonizator wody
Zdrowie

Czego nie wiemy o jonizatorze wody?

Zetknęliście się może kiedyś z tezą, że to dawka czyni truciznę? Z całą pewnością tak. Poza tym trudno mówić tu o tezie, ponieważ jest to prawda. I tak na przykład – można zatruć się wodą, jeśli wypijemy jej zbyt dużo. W tym wpisie jednak, postanowiliśmy się skupić na innych nieoczywistych jej właściwościach, a mianowicie potencjałem utleniająco-redukującym.

Jonizator wody i jego działanie

efektywny jonizator wody

Na pierwszy rzut oka termin ten wygląda pewnie na niezbyt interesujący, ale ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. W nowych badaniach nad wodą wykazano, że woda pozyskana z różnych źródeł o udokumentowanym leczniczym działaniu zawsze wykazywała bardzo duży potencjał oksydacyjno-redukcyjny, czyli w skrócie ORP. Coraz popularniejsza ostatnio woda alkaliczna o zasadowym pH, tak korzystnym dla naszego organizmu, charakteryzuje się ujemnym wskaźnikiem ORP, czyli dużym potencjałem redukującym. W bardziej chemicznej terminologii powiedzielibyśmy, że oddaje elektrony do naszego organizmu. A to czyni z niej silny przeciwutleniacz zwalczający wolne rodniki. Jak uzyskać dostęp do takiej wody? Coraz popularniejsze w naszych domach stają się jonizatory wody. Czym jest takie urządzenie? Efektywny jonizator wody działa podobnie do filtra, ponieważ działa w momencie, kiedy przepływa przez nie woda. Poddaje ją wtedy procesowi elektrolizy, który rozdziela ją na wodę alkaliczną oraz wodę kwasową, która jest znacznie bardziej użyteczna przy przy zabijaniu bakterii.

Takie urządzenie jonizujące wodę, by lepiej dostosować ją do naszego organizmu możemy zakupić już nawet za tysiąc złotych. Czy warto? To już pytanie na następny artykuł.