narty
Usługi

Czy warto posłać dziecko na narty?

Przynajmniej raz w życiu nasze dziecko wpada na pomysł, który nam wydaje się zupełnie niebezpieczny i najchętniej od razu zakazalibyśmy jego realizacji. Niestety to najczęściej kończy się konfliktem z naszą pociechą i zdaniem „jesteście najgorszymi rodzicami”.

Narty w grupach

nartyJednym z takim pomysłów może wydawać nam się chęć nauczenia jazdy na nartach. Strome, śnieżne stoki, tłum narciarzy i snowboardzistów nieostrożnie jeżdżących po szlakach, milion sposobów na kontuzje mogące skończyć się nie tylko nogą w gipsie. To wszystkie obawy rodziców, jednak jest na to rozwiązanie, a mianowicie szkółka narciarska. Przynajmniej każdy większy ośrodek narciarski jak Zieleniec czy Czarna Góra, ma do dyspozycji jedną taką szkołę, a poza tym kilku prywatnych instruktorów, którzy będą czuwali nad naszymi pociechami od momentu kiedy wypną się w Czarna Góra narty. Są to osoby z odpowiednim wykształceniem nie tylko z zakresu jazdy na nartach, ale również pedagogicznym, w związku z czym nie ma obaw, przed zostawieniem pod ich opieką naszych dzieci. Poza czuwaniem nam ich bezpieczeństwem, instruktorzy przede wszystkim nauczą ich poprawnej techniki jazdy na nartach, a także jak zachować się na stoku, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych.

W szkółkach grupy raczej dobierane są grupowo, jednak chcąc uczyć się jazdy na nartach rodzinnie, z pewnością można prywatnie wynająć jednego z przeznaczonych do tego instruktorów. Może to być wspaniała zabawa dla całej rodziny, w związku z czym nie warto skupiać się tylko na tym co może się stać, ale nad tym jak robić to bezpiecznie.

Możliwość komentowania Czy warto posłać dziecko na narty? została wyłączona