Dom i ogród

Czym są sauny na podczerwień?

Sauna jest znanym od wieków i lubianym miejscem relaksacyjnym i zdrowotnym. Panuje w niej zwykle wysoka temperatura i wilgotność, jednak te czynniki sprawiają, że nie każdy może cieszyć się jej dobrodziejstwami. Osoby o chorych zatokach lub te z nadciśnieniem, albo te kiepsko znoszące gęsto unoszącą się parę nie mogą jej używać. 

Dlatego powstała sauna na podczerwień

producent saun na podczerwieńJest to jeszcze dość mało znany rodzaj sauny, jednak zyskuje on na popularności. A czym się ona różni od zwykłej sauny? Otóż tutaj czynnikiem grzewczym są promienie podczerwone generowane przez promienniki. Wnikają one głęboko w skórę, dzięki czemu osoba odwiedzająca tą saunę poci się dużo mocniej, niż ma to miejsce w wypadku zwykłej sauny parowej. Dodatkowo temperatura otoczenia nie przekracza pięćdziesięciu stopni Celsjusza, dzięki czemu ludzie cierpiący na nadciśnienie również mogą w niej przebywać. Ponadto podczerwień jest znana w terapii na chore zatoki, mięśnie i stawy, więc jest to miejsce zarówno wypoczynkowe, jak i lecznicze. Wybudowanie takiej sauny wymaga jedynie odpowiednio rozmieszczonych promienników kwarcowych, najlepiej wyposażonych w specjalne szkła filtrujące. Można też pokusić się o wybudowanie sauny hybrydowej, łączącej zalety sauny parowej lub fińskiej z nowoczesnymi rozwiązaniami sauny na podczerwień. Producent saun na podczerwień zapewnia, że jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych saun i odwiedzający ją goście na pewno zobaczą różnicę.

Oto właśnie sauna na podczerwień – nowoczesne podejście do koncepcji starej jak świat. W wypadku natknięcia się na nią warto spróbować, gdyż taka okazja jest jeszcze rzadkością. Oczywiście powstaje coraz więcej saun o właśnie takiej specyfikacji – wystarczy więc poczekać, aż prędzej czy później każdy basen lub siłownia będą miały w swojej ofercie właśnie saunę na podczerwień.

Możliwość komentowania Czym są sauny na podczerwień? została wyłączona