Budownictwo

Czyste ogrzewanie elektryczne czyli pompa ciepła

Pompa ciepła jest urządzeniem w 100% elektrycznym. Oznacza to, że jest to urządzenie zautomatyzowane. Osoby, które decydują się na instalację takich urządzeń, nie muszą przejmować się tym, że konieczna będzie ich ciągła obsługa.

Połączenie pomp ciepła z ogrzewaniem podłogowym

pompy ciepła kujawsko pomorskiePrzeciwnie – pompa jest praktycznie bezobsługowa i sama steruje ogrzewaniem i chłodzeniem. Właśnie dlatego warto zainwestować w takie rozwiązanie. W Europie traktuje się pompy ciepła jako rozwiązania ekologiczne. Na Zachodzie pompy znajdują się w wielu budynkach – również w domach jednorodzinnych. Ogrzewanie elektryczne jest nazywane czystym ogrzewaniem w przeciwieństwie do ogrzewania olejowego (zwanego brudnym). Można też liczyć na różne dotacje i ulgi z Unii Europejskiej, dzięki którym zakup i instalacja pompy ciepła są zdecydowanie tańsze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pompy ciepła kujawsko pomorskie są urządzeniami drogimi. W związku z tym długa jest stopa zwrotu. Nie należy się tym jednak przerażać. Po kilku latach inwestycja się zwróci, a pompa ciepła będzie generować oszczędności. Potrzebna jest tylko inwestycja w to urządzenie. Mitem jest też to, że domy z pompą ciepła skazane są na ogrzewanie podłogowe, więc niemożliwe jest wykończenie wnętrz parkietami oraz dywanami. Okazuje się, że ogrzewanie podłogowe wcale nie jest koniecznością w przypadku pomp ciepła. Oprócz tego można zakupić specjalny parkiet, który jest przeznaczony do ogrzewania podłogowego.

Możliwy jest też zakup wykładzin do ogrzewania podłogowego. Można też stosować specjalne grzejniki ścienne. Pompy ciepła cieszą się poparciem politycznym dla rozwoju i już za kilka lat będą montowane na porządku dziennym. Już teraz coraz więcej instytucji publicznych, właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na zakup pompy ciepła.

Możliwość komentowania Czyste ogrzewanie elektryczne czyli pompa ciepła została wyłączona