Budownictwo

Dekoracyjne podłogi betonowe

Nowoczesnym rodzajem posadzek są te wykonane z betonu dekoracyjnego. Ze względu na wysokie parametry wytrzymałościowe oraz długoletnią trwałość, takie rozwiązanie zyskuje coraz większą grupę zwolenników zarówno wśród prywatnych inwestorów, jak i architektów wnętrz zajmujących się projektowaniem nowoczesnych obiektów mieszkalnych i kubaturowych.

Dekoracyjne posadzki z betonu

posadzka betonowa dekoracyjnaBeton to naturalny materiał, który używany jest w budownictwie od bardzo dawna. Jeszcze do niedawna, równego rodzaju posadzki samopoziomujące były wykorzystywane tylko i wyłącznie jako podkład pod warstwy wykończeniowe. Jednak wraz z rozwojem technologii powoli ulega to zmienia i coraz więcej osób decyduje się na to, aby to właśnie beton pełnił funkcję powierzchni użytkowej w domach. Na taki stan rzeczy wpłynęło głównie rozpowszechnienie betonów architektonicznych. Dzięki specjalnym domieszkom i dodatkom, które dodajemy podczas produkcji, posadzka betonowa dekoracyjna może uzyskać ciekawe faktury i kolory. Dużą zaletą tego rozwiązania jest czas, w jakim można wykonać podłogę. Jeżeli powierzchnia nie wymaga długiego przygotowanie, podłogę z betonu można wykonać w zaledwie kilka dni. Odpowiednią mieszankę zamawia się w wyspecjalizowanym węźle betoniarskim, który będzie w stanie przygotować odpowiedni rodzaj betonu architektonicznego. Układanie go nawet na dużych powierzchniach jest proste i szybkie.

Najważniejsze jest jednak to, że po wykonaniu posadzki nie musimy martwić się o to, aby ułożyć na niej dodatkowe kafelki lub innego rodzaju elementy wykończeniowe. Podłoga betonowa sama w sobie będzie wyglądała bardzo efektownie, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na dodatkowe szlifowanie lub szkliwienie powierzchni. Z pewnością taka podłoga będzie nam służyć przez długie lata.

Możliwość komentowania Dekoracyjne podłogi betonowe została wyłączona