Do pakowania elementów używamy woreczków i kopert

Projektantka najlepszej mody

Do pakowania elementów używamy woreczków i kopert

Luty 7, 2018 Biznes 0

Podczas pracy w hurtowni elementów elektronicznych nauczyłem się wielu ciekawych rzeczy. Często zdarzały się różnego rodzaju przeciwności losu, z którymi należało walczyć. Ostatnio szef wprowadził w naszej hurtowni nowy produkt, który od razu stał się hitem sprzedaży. Niestety na początku mieliśmy z tym sporo problemów. Sposób pakowania towaru stał się kwestią newralgiczną.

Towar pakowany jest w worki oraz koperty bąbelkowe

woreczki strunoweNa początku towar pakowaliśmy w małe kartoniki, które następnie były wysyłane do klienta. Niestety sposób ten znacznie podrażał proces wysyłki produktu oraz był zbyt wolny. W związku z tym został on zastąpiony pakowaniem w koperty bąbelkowe. Ze względu na ostre wyprowadzenia elementu koperty bąbelkowe często się przedzierały podczas dostarczania produktu do klienta. Ostatnimi czasy zostało wprowadzone rozwiązanie idealne. Produkt, który był wysyłany do klienta wbijaliśmy w małe kawałki styropianu. Następnie styropian wraz z produktem był pakowany w woreczki strunowe, które następnie trafiały do koperty bąbelkowej. Proces ten mimo, że wygląda na skomplikowany przebiega bardzo sprawnie. Najważniejsze dla naszej hurtowni jest to, że liczba reklamacji przesyłek spadła blisko o połowę. To wszystko zawdzięczamy zastosowaniu woreczków strunowych, styropianu i kopert bąbelkowych. To połączenie okazało się w naszym przypadku idealne. Klienci szczególnie chwalą pakowanie produktów w woreczki strunowe. Niektóre z wysyłanych przez nas towarów są bardzo małych rozmiarów.

Wrzucony element luzem do koperty bąbelkowej często nie daje się tak łatwo znaleźć. Natomiast w przypadku umieszczenia tego elementu w woreczku proces poszukiwania produktu przez klienta staje się dużo prostszy. Dzięki temu w chwili obecnej znacznie wyprzedzamy konkurencję jeśli chodzi o proces wysyłki i obsługi klienta.