Przemysł

Dobre kompresory olejowe

Kompresory świetnie sprawdzają się w pracach remontowych, budowlanych i w codziennych zadaniach w warsztacie. Jest to urządzenie o stosunkowo prostej zasadzie działania. Dzięki ni uzyskiwane jest wysokie ciśnienie stężonego gazu lub wymuszamy jego przepływ, czyli nadanie energii kinetycznej. Mechanizm działania można wykorzystywać w różnych zadaniach.

Sprężarki na olej

przenośny kompresor olejowy 100lZe względu na budowę kompresory można podzielić na olejowe i bezolejowe. W tych bezolejowych sprężany gaz nie ma kontaktu z olejami chłodzącymi i smarami. Są trzy rodzaje tych kompresorów, które różnią się mechanizmem działania. Bezolejowa spiralna wykorzystuje dwie spirale, z których jedna się obraca. Śrubowa do sprężania gazu wykorzystuje dwie śruby, natomiast tłokowa działa dzięki ruchom tłoku w cylindrze (pracuje jak pompa tłokowa). Kompresory bezolejowe są chętnie wykorzystywane do prac amatorskich i do rzadszego użytkowania. Te olejowe mają większą wydajność i mogą pracować w sposób stały. Najczęściej jest dużo cięższa do sprężarek bezolejowych, ale wtedy jest wyposażona w kółeczka jak np. przenośny kompresor olejowy 100l. Rodzaje i zasady działania są podobne do tych bezolejowych, z tą różnicą, że tutaj tłok jest pokryty smarem. Sprężarka olejowa jest tez łatwiejsza w serwisowaniu. Pojemność komory sprężającej to również istotny parametr przy wyborze urządzenia. Jeśli ma pracować w sposób ciągły to potrzebna będzie taka o dużej komorze.

Przy zakupie kompresorów możemy wybierać w wielu modelach przeznaczonych do pracy w warsztacie lub przeznaczonych już do pracy przemysłowej. Dobre narzędzie pozwoli na zasilenie i efektywną pracę z wykorzystaniem narzędzi pneumatycznych oraz pistoletu lakierniczego. Kompresory olejowe cechują się przy tym długą żywotnością i ekonomicznym działaniem.