Motoryzacja

Dobry tuning dzięki cylindrom do skuterów

Coraz bardziej modne staje się tuningowanie skuterów. Dobry cylinder to podstawa, ale gdzie go znaleźć, i jaki będzie ten najlepszy? Poniżej postaram się nieco przybliżyć ten temat, oraz naświetlić różne rodzaje cylindrów.

Rodzaje cylindrów do skuterów

cylindry do skuterówCylindry są dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym. Niekoniecznie tylko w tych z dużych miast. Zatem jeśli potrzebujesz tej części do swojego skutera, a mieszkasz w małym mieście, gwarantuję, że w pobliskim sklepie dedykowanym fanom dwóch i czterech kółek z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno, warto zorientować się w poszczególnych rodzajach cylindrów tuningowych, aby nie uniknąć pomyłki i nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Istnieją różne ich rodzaje. Podstawowymi cylindrami są te o pojemności 50ccm w których zamienione są kąty otwarcia okien. Zazwyczaj różnią się od oryginały również materiałem z jakiego są wykonane, albowiem te cylindry do skuterów, które służą do tuningu produkowane są z aluminium natryskiwanego nica silem. Kolejny rodzaj cylindrów mieści się już w kwocie siedmiuset złotych. Mają one pojemność od 68 do 75ccm. Te pierwsze są dosyć powszechne na rynku, zaś ich moc znamionowa jest zależna od materiału wykonania, ale przeważnie osiąga do czternastu koni. 75ccm to cylindry przeważnie wykorzystywane na zawodach, zatem ich dostępność jest już nieco mniejsza, dodatkowo do ich montażu wymagana jest przeróbka bloku silnika, zaś ich trwałość jest bardzo niska. Wręcz przeciwnie do ceny, albowiem ta już potrafi delikatnie mówiąc uszczuplić nasze oszczędności na dłuższy czas. Należy się natomiast wystrzegać wszelkich chińskich zamienników. Może i cenowo prezentują się okazalej, ale niestety na tym najczęściej się kończy. Puchnące tłoki, czy pierścienie, które szybko puszczają olej to problemy na porządku dziennym.

Cylindry przeznaczone do tuningu nie są rzeczami najtańszymi, jednak tutaj chodzi nie tylko o naszą dobrą zabawę. Nie warto oszczędzać jeśli nie mamy pewności czy dany cylinder zda swój egzamin, szczególnie, kiedy chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Możliwość komentowania Dobry tuning dzięki cylindrom do skuterów została wyłączona