Biznes

Doradztwo w zakresie zakładania spółki

Odkąd w latach dziewięćdziesiątych uwolniono rynek, w Polsce zaczęło się tworzyć wiele nowych firm. Wtedy jednak takie rozpoczęcie działalności trwało miesiącami i wymagało załatwienia licznych formalności, które przyprawiały przedsiębiorców o ból głowy. Dzisiaj procedury te są nieco uproszczone, ale mimo wszystko, dla pewności, warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Jak założyć spółkę we Wrocławiu?

zakładanie spółek wrocławNa tapetę wzięliśmy jedno z większych miast w Polsce, czyli Wrocław. Jest to miasto, w którym bardzo dobrze czują się przedsiębiorcy, dlatego postanowiliśmy sprawdzić w jaki sposób założyli swoje spółki i co sądzą o tym procesie. Większość z nich stwierdziła, że przy tworzeniu spółki skorzystali z pomocy fachowego doradcy prawnego, bo dla nich samych liczba formalności do załatwienia okazała się zbyt duża. Dlaczego zakładanie własnej firmy może być takie trudne? Pamiętajmy, że spółka, to już bardziej złożony twór niż zwykła, jednoosobowa działalność, a zatem należy wszystko starannie przemyśleć. Trudność pojawi się już w momencie wyboru typu spółki, ponieważ możemy mówić o spółkach jawnych, partnerskich, komandytowych, komandytowo-akcyjnych, spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółkach akcyjnych. Do tego dochodzi mnóstwo różnych niuansów, które możemy dopasować do swoich potrzeb. Warto zatem zasięgnąć języka u kogoś, kto się na tym dobrze zna. Co istotne, zakładanie spółek wrocław rozwiązuje przy pomocy takich fachowców. Myślę, że w innych polskich miastach tendencja będzie podobna.

Wrocław jest bardzo przyjaznym miastem dla przedsiębiorców. Jeżeli zatem marzymy o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, to ruszajmy do prawnika czy doradcy prawnego i zapytajmy go o możliwe rozwiązania dla branży, w której zamierzamy postawić pierwsze kroki.

Możliwość komentowania Doradztwo w zakresie zakładania spółki została wyłączona