Dysze do czyszczenia kanalizacji

Projektantka najlepszej mody

Styczeń 9, 2018 Usługi 0

Do kanalizacji są odprowadzane ścieki sanitarne, czyli takie, które są produkowane przez nasze gospodarstwa. Ścieki bytowo-gospodarcze to odpływy z łazienki (mycie, pranie itp.), toalety, kuchni (zmywanie, sprzątanie itp.). Często się zdarza, że rury kanalizacyjne ulegają zatkaniu lub po prostu wymagają oczyszczenia ze szlamu czy też błota. Należy wtedy użyć specjalistycznego sprzętu, który znacznie ułatwi i przyspieszy pracę.

Rodzaje dysz ciśnieniowych do czyszczenia kanalizacji

dysze ciśnieniowe czyszczące kanalizacjęUdrażnianie oraz oczyszczanie przewodów kanalizacyjnych odbywa się przy pomocy różnego rodzaju dysz ciśnieniowych. Ponieważ pracują one w ciężkich warunkach, związanych z dużą wilgotnością i stale są narażane na niskie temperatury oraz kontakt ze szlamem, różnymi osadami (piasek, osady kamienne, błoto), tłuszczem itp., powinny być wykonane z wysokostopowych stali nierdzewnych, które dzięki uprzedniej obróbce termicznej zapewniają trwałość i wytrzymałość. Solidne dysze ciśnieniowe czyszczące kanalizację są dostępne w kilku rodzajach. Mamy dysze uniwersalne, które usuwają osady z dna oraz służą do czyszczenia obwiedniowego. Istnieją również dysze, służące do oczyszczania oraz wypłukiwania osadów z dna kanałów, czyli urządzenia płuczące, ciągnąco-płuczące oraz dolnostrumieniowe. Wysokociśnieniowe dysze specjalne poradzą sobie z ciężkimi zanieczyszczeniami tłuszczowymi, piaszczystymi, wapiennymi itp. na całym przekroju kanału.

W przypadku powstania trudnych zatorów używa się dysz przebijających, czyli rozbijających przeszkody. Elementy te charakteryzują się wydłużonymi krawędziami tnącymi, które pozwalają na płynne wejście nawet w bardzo wąskie prześwity kanałów. Ponadto posiadają one niezwykle silne strumienie czołowe, które uderzają w zator, skutecznie go rozbijając.