przeprowadzki
Usługi

Firma przeprowadzkowa czy pomoc rodziny i znajomych, co wybrać?

Przed takim dylematen stoi zapewne niejedna osoba przed którą przeprowadzka z którą sam na pewno sobie nie poradzi. Postanowiliśmy w tym artykule przedstawić wszystkie za i przeciw jednego i drugiego rozwiązania.

I wynajęcie firmy i pomoc rodziny i znajomy ma swoje wady i zalety

przeprowadzkiPoproszenie o pomoc członków rodziny jest na pewno tańszym rozwiązaniem bo raczej żaden z miłych kuzynów czy wujków nie wyjmie cennika jednakże może się okazać, że taka rodzinna pomoc będzie nas kosztowała więcej niż niejedna firma przeprowadzkowa: ,,Ze względów ekonomicznych poprosiłam o pomoc w przeprowadzce kilku członków mojej rodziny i do dziś tego żałuję. Meble okazały się dużo cięższe niż myśleliśmy, samochody mniej pojemne a schody na drugie piętro do mieszkania zdawały się nie mieć końca. Wujkowi, który pomagał coś przeskoczyło w krzyżu więc tzreba było jechać z nim do szpitala, jego żona już w szpitalu miała do mnie pretensje o to, że zamiast zapłacić profesjonalistom to się rodziną wysługuję. Wstyd na całą rodzinę straszny. Po powrocie ze szpitala sprawdziłam cenniki firm zajmujących się transport mebli, od razu wyświetliło mi się kilka zatytułowanych ,,tanie przeprowadzki” jak zobaczyłam za jak małe pieniądze można taką firmę wynająć to jeszcze bardziej pożałowałam podjętej wcześniej decyzji.”-przyznaje. ,,Przeprowadzam się średnio co 2 – 3 lata – taką mam pracę.

Nigdy nie zastanawiałem się nawet nad skorzystaniem z pomocy rodziny, do firmy dzwonię, płacę im za usługę, widzę jak pakują moje meble i sama nie muszę się z tym szarpać – idealny układ. Tym bardziej, że firmy te są coraz tańsze”-przyznaje inna kobieta, korzystająca z usług firm przeprowadzkowych regularnie

Możliwość komentowania Firma przeprowadzkowa czy pomoc rodziny i znajomych, co wybrać? została wyłączona