lampa klasyczna
Uncategorized

Jak połączyć lampy prowansalskie z nowoczesnością?

Wiele osób ceni sobie nowoczesne rozwiązania, ale jednocześnie lubi także klasykę. Do tego drugiego będą potrzebne lampy w stylu prowansalskim.

Lampy w stylu prowansalskim są drogie.

Na rynku urządzeń RTV oraz AGD często mamy do dyspozycji kupna zupełnie nowego urządzenia oferującego najnowszą dostępną lampa klasycznana rynku funkcjonalność, ale jego wnętrzności zakryte są w obudowie przypominającej raczej urządzenia z ubiegłego wieku. Takie maskowanie nowych rozwiązań w staromodnej obudowie nie jest jednak widoczne jedynie na przykładzie urządzeń elektronicznych. Świetnym przykładem tego typu rozwiązania mogą być meble shabby chic, które posiadają pełną funkcjonalność nowoczesnych mebli, ale okraszone są stylistyką przypominającą meble, które możemy zobaczyć w antykwariatach. Jest to możliwe dzięki temu, że meble takie przechodzą przez dokładnie ten sam proces produkcyjny jak każdy inny normalny mebel, ale później jest on w fabryce postarzany. Robi się to dzięki tzw przecierkom. Polega ona na tym, że najpierw mebel maluje się na ciemny kolor. Później miejsca, które mają być przytarte najczęściej woskuje się oraz usuwa się z nich lakier. Następnie całość szafki maluje się na kolor biały i dokonuje się przecierki. Polega to na tym, że w miejscach posmarowanych woskiem zeskrobuje się białą warstwę farby, a następnie szlifuje się te miejsca, aby efekt był długotrwały i nie rozprzestrzenił się na całą szafkę, gdyż wtedy efekt byłby raczej kiczowaty niż w stylu retro. Na rynku jest także sporo dodatków oraz ozdób, które możemy wykorzystać do zwiększenia efektu. Świetnym rozwiązaniem mogą być lampy w stylu prowansalskim, które wyglądają na stare, ale pełnią funkcję praktyczną oraz ozdobną. Pomogą nam także lustra dekoracyjne, a najlepiej takie z oświetleniem LED.

Lampy w stylu prowansalskim charakteryzują się dużą powierzchnią jaką stosowano w dawniejszych wystrojach, a oświetlenie LED da bardzo fajny efekt wieczorami.

Możliwość komentowania Jak połączyć lampy prowansalskie z nowoczesnością? została wyłączona