Motoryzacja

Jak wybrać kamerę sportową?

Wielu rowerzystów montuje na swoich rowerach lub kaskach kamery. Robią to z dwóch powodów. Po pierwsze dla własnego bezpieczeństwa. Działa to na zasadzie video rejestratora w samochodzie. A drugim powodem jest chęć udokumentowania swoich poczynań rowerowych na nagraniu. Taki film z wycieczki rowerowej to fajna pamiątka.

Wybór kamerki sportowej

kamera sportowa na rowerWybierając kamerkę sportową dla siebie, powinniśmy kierować się kilkoma rzeczami. Po pierwsze kamera sportowa na rower powinna być bardzo wytrzymała na występujące podczas jazdy drgania oraz innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Drugim ważnym aspektem jest funkcja nagrywania sportowego. Jadąc rowerem z prędkością czterdziestu kilometrów na godzinę, obraz nagrywany przez kamerę może być rozmazany. Kupując dobrą kamerę sportową, unikniemy tego problemu. Wysoka rozdzielczość nagrywania umożliwi nam nagranie wyraźnego filmu. Kolejnym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest wielkość karty pamięci obsługiwanej przez dane urządzenie. Im większa, tym lepsza, ponieważ będziemy mogli tam składować filmy z poprzednich wypadków, nagrywać dłuższe filmiki w lepszej jakości. Jak wiadomo im wyższa jakość nagrania, tym więcej miejsca na karcie będzie zajmować. Ostatnią rzeczą, której nie możemy pominąć, jest wielkość baterii. Musimy wybrać taką, która pozwoli nam minimum na kilka godzin nagrywania od pełnego naładowania do rozładowania się baterii. Kamerki pozwalające na tworzenie około godzinnych filmów na jednej baterii są zupełnie bezużyteczne.

Kwota, jaką musimy zapłacić za dobrą kamerkę sportową, jest uwarunkowana przez wiele czynników. Im lepsza firma, tym droższe produkty, nie jest to chyba zaskoczeniem dla nikogo. Kamerki sportowe renomowanych firm koszt do trzech tysięcy złotych, w tej kwocie dostajemy świetnej jakości urządzenie nagrywające i możliwość nagrania dobrej jakości filmów.

Możliwość komentowania Jak wybrać kamerę sportową? została wyłączona