Sklepy i zakupy

Jaki powinien być ręcznik hotelowy?

 

Prowadząc hotel, trzeba zadbać o niezliczoną ilość szczegółów. Przede wszystkim goście hotelu muszą mieć zawsze zapewnione czyste pokoje. Jednym z elementów, które zawsze są obecne w szanujących się przybytkach hotelowych, są ręczniki. Muszą one być w dodatku doskonałej jakości, aby turyści i inni przebywający w hotelu, byli z nich zadowoleni.

Ręczniki hotelowe z haftem

ręcznik hotelowyCzęsto spotyka się między innymi praktykę haftowania na ręczniku loga hotelu. Dzięki temu lepiej się ono utrwala w głowie gościa, a poza tym taki ręcznik hotelowy wygląda bardziej prestiżowo. Jakie są jeszcze ręczniki do hoteli? Najczęściej mają kolor biały lub zbliżony do bieli. Tak się po prostu przyjęło. Biel zawsze wygląda dobrze. Poza tym to, co białe kojarzy się z czystością. Goście mają lepsze wrażenie, kiedy widzą, że ręcznik jest nieskazitelnie czysty. Oczywiście, zdarzają się miejsca, w których ręczniki mają inne odcienie. Może to być związane na przykład z kolorystyką przyjętą w całym obiekcie. Wówczas ręcznik może być na przykład bordowy, bo ten odcień kojarzy się doskonale ze wspomnianym miejscem. Należy jednak zadbać, aby barwa ręcznika nie była przypadkowa i prezentowała się dobrze, a nie kiczowato. Ręcznik musi mieć także odpowiednią gramaturę, aby nie wyglądał jak zwykła ścierka. Najlepiej, kiedy ma odpowiedni rozmiar i grubość, aby gość mógł się spokojnie nim wytrzeć. Nieraz spotykana jest praktyka udostępniana gościom małych i dużych ręczników. Dzięki temu mają oni większy komfort.

Ręczniki do hoteli to niby tylko drobiazg. Goście jednak zwracają uwagę na dużą ilość szczegółów w miejscu, w którym nocują. Wszystkie one razem wpływają na ostateczny odbiór danego lokalu noclegowego. Jeśli ocena będzie dodatnia, to wiadomo, że ludzie chętnie do tego, a nie innego hotelu wrócą, a o to przecież chodzi.

 

Możliwość komentowania Jaki powinien być ręcznik hotelowy? została wyłączona