Zdrowie

Kiedy stosować soki z noni?

Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się soki z morwy indyjskiej. O soku mówi się jako o leku na wszelkie dolegliwości. Czy tak jest naprawdę? Zawsze przed rozpoczęciem przyjmowania jakiegokolwiek nowego preparatu należy skonsultować się z lekarzem. Trzeba wziąć pod uwagę współistniejące choroby oraz to, jakie leki przyjmuje się na stałe. Na pewno z soków noni powinny zrezygnować dzieci i kobiety w ciąży.

Wspieranie organizmu sokiem z noni

sok noni - sklep internetowyCiężarne w sposób szczególny powinny uważać na sok. Dlaczego? Otóż mieszkanki Polinezji wykorzystywały ten środek do wywoływania poronień. Dlatego lepiej nie ryzykować i w czasie ciąży nie spożywać nawet niewielkich ilości soku. W noni znajduje się również bardzo dużo potasu – zdecydowanie więcej niż w bananach, które jak dotąd traktowane były jako najlepsze naturalne źródło tego pierwiastka. Podwyższony potas pojawia się w hiperkalemii i w chorobach nerek (zwłaszcza w przewlekłej niewydolności nerek). Osoby z chorobami nerek powinny uważać na sok z noni. To samo dotyczy osób z zaburzeniami czynności serca. Jeśli chodzi o sok noni – sklep internetowy na pewno będzie miał sporo do zaoferowania. Nie chodzi tu tylko o kwestię pojemności butelki z sokiem noni, ale również o pochodzenie soku i jego przetwarzanie. Najlepszy jest sok naturalny, który pochodzi z owoców z ekologicznych upraw. Nadmierne stosowanie soku z noni może działać też hepatotoksycznie, dlatego osoby z chorobami wątroby również powinny uważać na spożywanie soku.

Warto wspomagać swój organizm sokiem z noni profilaktycznie, od czasu do czasu. W stanach osłabienia organizmu na pewno warto sięgnąć po taki sok. Dostarczy on organizmowi niezbędnych składników, ale będzie też działać przeciwzapalnie, przeciwbólowo. Powstaje coraz więcej badań naukowych, które potwierdzają dobroczynne właściwości noni.

Możliwość komentowania Kiedy stosować soki z noni? została wyłączona