Elektronika

Korzyści ze stosowania spersonalizowanego systemu SSP

Systemy sygnalizacji pożaru powinny być projektowane na potrzeby konkretnego budynku. Innych systemów potrzebuje zakład produkcyjny, a innych takie instytucje jak szkoła czy szpital. W związku z tym stosuje się systemy spersonalizowane – odpowiednie dla danego budynku.

Zalety korzystania ze spersonalizowanego systemu SSP

spersonalizowany system SSPKorzystanie z systemów SSP daje naprawdę sporo zalet. Wśród nich na pewno należy wymienić na pierwszym miejscu większą skuteczność wykrywania pożarów. Nowoczesne systemy zapewniają też eliminowanie fałszywych alarmów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania „logiki rozmytej” w systemach SSP. Systemy SSP umożliwiają również edycję napisów oraz programowanie adresów elementów SSP z poziomu panelu operatora systemu. Ważne jest również to, że konserwacja takiego systemu wcale nie jest skomplikowana. Są to systemy wysokiej jakości, które rzadko ulegają jakimkolwiek zniszczeniom. Diagnostyka błędów w takich systemach jest naprawdę szybka. Poza tym w takich systemach można wyszukiwać błędy zdalnie, a co więcej – przeprogramowywać je, dokonywać diagnostyki urządzeń. Często wizyty fachowca nie są konieczne, bo większość awarii można naprawić zdalnie, jeśli w ogóle takie się pojawią. System posiada zazwyczaj stację graficzną i tablicę synoptyczną. Dzięki temu można szybko zlokalizować zagrożenie. Taki spersonalizowany system SSP jest stworzony konkretnie pod dany budynek. System daje też możliwość stworzenia algorytmów, czyli inaczej scenariuszy pożarowych. To wszystko dzięki temu, że system jest programowalny – można go z łatwością przeprogramowywać.

Programowanie systemy sygnalizacji pożarowej jest łatwe – istnieją specjalne szablony, które są zgodne z normami, przepisami i zajmują się tym fachowcy w tej dziedzinie. Warto postawić na wysokiej jakości systemy SSP.

Możliwość komentowania Korzyści ze stosowania spersonalizowanego systemu SSP została wyłączona