Usługi

Kremacja jako forma pochówku zmarłego

Ostatecznie jednak zmarły w ostatnim testamencie lub jego rodzina decydują o tym, jak powinna się odbyć ceremonia pogrzebowa. Istnieją dwie zasadnicze formy pochówku, czyli pogrzeb tradycyjny i polegający na spopieleniu zwłok. Niemniej jednak od zmarłego i jego rodziny będzie zależało to, na którą formę się zdecydują.

Jak przebiega proces kremacji?

kremacjaPrzygotowanie ciała zmarłej osoby jest dość standardową procedurą. Cały proces wydaje się bardzo podobny do tradycyjnego pochówku. Jedyna różnica polega na tym, że czasami kostium zmarłej osoby można zastąpić całunem pokrywającym ciało. Przed spaleniem zwłok należy jednak dopełnić wszystkich formalności. Rodzina zmarłego musi dostarczyć niezbędne dokumenty, czyli kopię aktu zgonu i zgodę zmarłego na spalenie zwłok. Następnie zmarłego umieszcza się w specjalnej trumnie. Trumny stosowane w procesie kremacji są ekologiczne, nie są lakierowane i pozbawione jakichkolwiek elementów ozdobnych wykonanych z tworzywa sztucznego lub metalu. Oznacza to, że po kremacji zwłoki nie pozostawiają problematycznych elementów metalowych i unikają nieprzyjemnego zapachu i zanieczyszczeń związanych z paleniem tworzyw sztucznych. Przeważnie kremacja ciała sprawia, że ​​pogrzeb zazwyczaj dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich dzieje się w krematorium. Domy pogrzebowe mają zazwyczaj kaplice i pokoje, w których rodziny mają możliwość pożegnania zmarłego przed rozpoczęciem ceremonii kremacji. W trakcie procesu rodzina ma zwykle okazję udać się do kaplicy lub sali ceremonialnej.

Kremacja trwa około dwóch godzin. Najpierw trumna z ciałem zmarłych jest wprowadzana do pieca krematoryjnego. Popioły są następnie usuwane z pieca do specjalnej komory, w której są schładzane do temperatury pokojowej. Po schłodzeniu popioły umieszcza się w urnie.

Możliwość komentowania Kremacja jako forma pochówku zmarłego została wyłączona