Turystyka

Które nadmorskie ośrodki wczasowo-rehabilitacyjne są polecane?

Moja mama jest cudowną osobą. To mało odkrywcze zdanie nie dawało mi ostatnio spokoju. Widziałam, że stan jej zdrowia trochę się pogorszył, bo przez zimę nie wychodziła w ogóle z domu. Brak ruchu, świeżego powietrza i słońca źle na nią wpłynął. Mama nie chciała przeprowadzić się do mnie, ale mogła pojechać nad morze.

Wpływ rehabilitacji na zdrowie seniora

rehabilitacja nad morzem dla seniorówJest zbyt „niezależna” by przyjąć pomoc, dlatego postanowiłam z mężem, że w prezencie dostanie od nas wykupione wczasy rehabilitacyjne nad morzem. Mama uwielbia morze i wydawało mi się, że takiemu turnusowi się nie oprze. Prosiła mnie kiedyś, bym nie kupowała jej wakacji czy jakichś pobytów w SPA, bo ma ogromny szacunek dla pieniądza i nie lubi ich trwonić. Ale rehabilitacja to zupełnie inna sprawa. Zdrowie dla mamy jest również bardzo ważne. Powdycha jodu, spotka się z innymi seniorami i kondycja fizyczna i psychiczna powinny się poprawić. Liczyłam na jak najwcześniejsze terminy, dlatego nie zwlekając, od razu po rozmowie z mężem, wzięłam na tapet oferty rehabilitacja nad morzem dla seniorów. Istotne były dla mnie zabiegi i odległość do morza. Mama uwielbia siedzieć na plaży i patrzeć na wodę. Podobno seniorzy tak często mają, ale ona ma tak od zawsze. Najbardziej chciałam wykupić jej dwa tygodnie pobytu, bo wtedy rehabilitacja jest najbardziej skuteczna, tylko czy mama się zgodzi? Cena nie byłą wygórowana, a jeśli chodzi o jej zdrowie to nie miałam zamiaru oszczędzać. To samo powiedział mąż.

Mama trochę niepewnie przyjęła prezent, a gdy powiedziałam jej, że Łukasz i otrzymaliśmy awans ucieszyła się tylko i potraktowała sprawę jako dobry omen. Nie musiała się martwić o naszą sytuację ekonomiczną, bo dzięki wykształceniu jakie mi zapewniła, miałam naprawdę dobry fach w ręku i niemałe pieniądze w portfelu.

Możliwość komentowania Które nadmorskie ośrodki wczasowo-rehabilitacyjne są polecane? została wyłączona