botox
Zdrowie

Medycyna estetyczna- czy warto na niej oszczędzać?

Cena jest dla nas często wyznacznikiem tego, jaką ofertę wybierzemy. Najlepiej jest, gdy cena jest jak najniższa, bo jak najmniej obciąży ona nasz portfel, a to co nam zostanie możemy przeznaczyć na coś innego.

Na medycynie estetycznej nie warto oszczędzać, tym bardziej na zabiegach z botoxem

botoxNa niektórych usługach można zaoszczędzić, na innych nie warto. Gdzie tutaj kwalifikuje się medycyna estetyczna? Na niej, podobnie jak na wizytach lekarskich nie można oszczędzać. Z jakiego powodu? Ponieważ jest to spora ingerencja w nasze ciało, w nasz wygląd. Nie jest to operacja plastyczna, której skutki będziemy znosić do końca życia, lub do kolejnej operacji poprawiającej nasz wygląd, ale jednak jest to poważny zabieg, który musi być wykonany przez profesjonalistę, czyli lekarza, który ukończył studia podyplomowe lub kursy z zakresu medycyny estetycznej i wie jakie zabiegi na twarz i ciało może nam doradzić. W końcu często widzimy w telewizji, w gazetach czy w internecie efekty nieudanych zabiegów estetycznych, którym poddali się nierozważni klienci, którzy kierowali się ceną, a nie reputacją lub doświadczeniem lekarza medycyny estetycznej. Nawet zwykły botox w Bydgoszczy utrzymuje się długo na naszej twarzy, więc dopóki nie zejdzie to musimy znosić skutki jego działania i pokazywać się w stanie gorszym, niż przed zabiegami. Nawet zabiegi na ciało mogą być widoczne, jeśli wybierzemy eliminację tkanki tłuszczowej lub zabiegi dla dłoni. Oszczędzanie na usługach, szczególnie na tych dotyczących zdrowia nigdy nie wyjdzie nam na dobre. Nie chodzi w bydgoskiej medycynie estetycznej tylko o nasz wygląd, ale również o zdrowie, ponieważ przykładowo nieumiejętne podanie botoxu może sparaliżować nam mięśnie twarzy. To już problem zdecydowanie większy, niż tylko widoczne zmarszczki, czy zbyt duże powiększenie botoxem ust.

Musimy się wtedy koniecznie udać do lekarza, który spróbuje zaradzić naszym komplikacjom, więc zapłacimy nie tylko finansowo za nieudany zabieg, ale i zapłacimy naszym zdrowiem.

Możliwość komentowania Medycyna estetyczna- czy warto na niej oszczędzać? została wyłączona