Metalowe i polietylenowe pojemniki na deszczówkę

Projektantka najlepszej mody

Maj 8, 2018 Rolnictwo 0

Każdy kto zastanawia się nad wyborem odpowiedniego zbiornika na wodę deszczową, powinien wiedzieć, z jakiego materiału zbiorniki są zdecydowanie najlepsze. Na pewno zbiorniki podziemne jak i naziemne nie mogą być wykonywane z metalu. Jeśli ktoś ma w planach zakup zbiornika metalowego, powinien czym prędzej zrezygnować z tego pomysłu.

Miejsce montażu pojemnika na deszczówkę

szczelne zbiorniki na deszczówkęWiadomo przecież, że woda deszczowa może posiadać odczyn kwaśny, jeśli w powietrzu znajdują się substancje zanieczyszczające atmosferę pochodzące ze spalin itd.. Taka woda o odczynie kwaśnym dość łatwo doprowadza do zapoczątkowania procesów korozyjnych, czyli po prostu rdzewienia. Jeśli dojdzie do korozji zbiornika metalowego na deszczówkę, to w wodzie zawartość żelaza z pewnością się zwiększy. W związku z tym szczelne zbiorniki na deszczówkę powinny być wykonywane z tworzyw sztucznych. Na szczęście oferta producentów zbiorników jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Producenci doskonale wiedzą, że najlepszym wyborem są właśnie zbiorniki z tworzyw sztucznych, a już na pewno takie, które wykonuje się z polietylenu. W przypadku tego typu pojemników na pewno nie będzie dochodzić do korozji. Woda będzie miała stale taką samą zawartość – nic nie będzie przenikać do wody deszczowej ze zbiornika, bo przecież polietylen jest szczelnym i bezpiecznym materiałem. Ważne jest też to, w jakim miejscu umieści się zbiornik na deszczówkę.

Na pewno najwięcej wody deszczowej spływa z rynien dachowych i balkonowych. Do pozyskiwania wody doskonale nadają się dachy strome – najlepiej jedno lub dwuspadowe. Woda nie gromadzi się na powierzchni takich dachów. Przeciwnie- od razu spływa do rynny, a następnie do pojemnika na deszczówkę. Taka woda charakteryzuje się też dość dużą czystością.