hot stamping
Usługi

Moda na hot stamping

Moda generalnie przychodzi do nas z zachodu, i w późniejszym czasie idzie dalej na wschód. Co prawda nie jest to reguła – wiele rzeczy nim pojawi się u nas, pojawia się w Rosji, ale jeśli mielibyśmy patrzeć na ogół, to w większości przypadków moda kieruje się przez nas na wschód.

Hot stamping nowością w Polsce

hot stampingDlatego popularne już od dawna na zachodzie grawerowanie laserowe oraz najlepszy hot stamping w Warszawie dopiero wchodzi do Polski, a na Ukrainę czy do Rosji jeszcze nie zawitało. Nie jest to oczywiście duża różnica czasowa – prawdopodobnie już niedługo w Rosji wszyscy będą się ustawiać w kolejce po znakowanie laserem i ten biznes będzie się miał lepiej niż u nas. Tam gdy już coś przyjdzie, od razu staje się rozchwytywane przez elity chcące za wszelką cenę być na tym samym poziomie co ludzie na zachodzie. Nie wiem, czy wynika to z kompleksów, czy są jakieś inne powody takiego zachowania, ale wydaje mi się, że w Polsce aż tak tego nie widać. Mam dobrą próbkę – moim miastem jest Warszawa. Owszem, też mamy wszystkie te zachodnie wymysły – wegańskie restauracje, dziwne rodzaje kaw, facetów wyglądających jakby nie byli facetami, ale nie jest to aż tak powszechne jak na wschodzie. W końcu nasi milionerzy nie zatrudniają fryzjerów dla swoich psów, co na Ukrainie w wyższych kręgach było niemalże powszechne.

Choć dzieci naszych elit też są zepsute, nie jest to aż takie zepsucie jak ma to miejsce na wschodzie – nie wychowujemy całych pokoleń snobów patrzących wyłącznie na stan portfela, ilość samochodów, willi i samolotów, nie posiadających jakiejkolwiek głębi płytkich ludzi, którzy w dorosłości kompletnie sobie nie poradzą.

Możliwość komentowania Moda na hot stamping została wyłączona