odstraszacz kretów domowej roboty
Bezpieczeństwo

Na kreta potrzebny odstraszacz kretów

Chociaż kret wygląda na naprawdę miłe stworzonko i pełni wiele pożytecznych funkcji w ekosystemie, przez ogrodników i hodowców kwiatów jest uznawany za szkodnika. Niestety w ogrodzie czyni często więcej szkody niż pożytku, pustosząc uprawy. Potraktuj go odstraszaczem kretów.

Odstraszacze kretów są skuteczne.

odstraszacz kretów domowej robotyDzieje się tak z powodu prowadzonego przez niego trybu życia. Trudno się dziwić, że kret bardzo chętnie upatruje sobie na miejsce zamieszkania ogród, ponieważ to tutaj ziemie często ziemia jest żyzna, dobrej jakości i odpowiedniej wilgotności, gdzie dodatkowo żyje przysmak kretów, czyli dżdżownice. Niestety wraz z inwazją kretów na nasz zasadzony lub zasiany trawą obszar można się spodziewać wielu negatywnych skutków. Po pierwsze krety drążą nawet kilkumetrowe korytarze. To powoduje, że niszczą one korzenie naszych upraw. Przez to roślina pozbawiona wody i substancji odżywczych obumiera. Dzieje się tak zarówno z kwiatami jak i warzywami. Ponadto, jak zostało tu wspominane, kret żywi się dżdżownicami, które są sprzymierzeńcem ogrodnika, bowiem spulchniają ziemie i wzbogacają ją o próchnicę, a co za tym idzie stwarzają lepsze warunki naszym plonom. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na trawniku zamontować produkt jakim jest siatka na krety, zaś na ogrodzie stosujemy takie tricki jak pułapka na krety, która łapie je żywo i wtedy możemy przenieść je na inne miejsce. Dodatkowo można zastosować też skuteczny akustyczny odstraszacz kretów, ponieważ maja one niezwykle wyczulony słuch. Dlaczego jeszcze ogrodnicy nie pałają sympatią do kretów? Wykopując swoje kopce zwierzątka te zasypują rośliny, które następnie gniją. Na szczęście na trawniku, by nie burzyć jego piękna najczęściej wystarczy zastosowanie wyrobu jakim jest siatka przeciw kretom, zaś w ogrodzie można zastosować wyłapywanie do słoika i wynoszenie w dal.

Wiele informacji w temacie jak pozbyć się kreta w sposób humanitarny, można także znaleźć na tematycznych stronach internetowych, związanych z ogrodnictwem i roślinnością. Sprawdzi się wiele domowych i profesjonalnych sposobów na złożenie odstraszacza kretów.