Dla dziecka

Najlepsze rowerki dla 2 latka

Dzieci bardzo lubią ruch i od kiedy tylko nauczą się chodzić, to ciężko jest je zatrzymać. Większość maluchów swoje pierwsze kroki stawia w wieku około dwunastu miesięcy i można im skutecznie pomóc w doskonaleniu tej umiejętności.

Jak wygląda rowerek biegowy?

rowerki biegowe dla 2 latkaW chodzeniu kluczową rolę odgrywa kręgosłup i nogi, dlatego maluchy na wiele miesięcy przed postawieniem pierwszego kroku, sukcesywnie ćwiczą mięśnie. Raczkowanie doskonale je ćwiczy, ale także jazda na rowerku. Dla nieco starszego malucha, doskonałe są rowerki biegowe dla 2 latka. Są one lekkie i bezpieczne, wiec każdy maluch może na nich jeździć w domu, w ogrodzie czy na spacerze. Składają się z aluminiowej ramy, dwóch lub trzech kół siodełka i  kierownicy. Maluchy odpychają się na nich nóżkami, więc jest to dla nich świetne ćwiczenie mięśni ud i łydek. Dla dwulatka, taki rower jest świetnym urozmaiceniem. W sprzedaży znajdziemy modele rowerków biegowych dla młodszych dzieci, które można dać już dwunastomiesięcznemu lub półtorarocznemu dziecku. Ważne żeby jego wysokość była dostosowana do wzrostu malucha, ponieważ siadając na nim, musi mieć ugięte kolana. Rowerki dostępne w sklepach mają wiele kolorów i ozdób, dzięki czemu bez problemu dopasujemy go dla chłopca i dziewczynki. Maluchy jeżdżą  na rowerkach biegowych najczęściej do około trzeciego roku życia, ponieważ później są już za duże i nie są w stanie na nich jeździć. Kolejnym modelem jest już trzykołowy lub czterokołowy rowerek z pedałami, który jest wstępem do nauki na jednośladzie.

Wielu rodziców decyduje się na zakup rowerka biegowego, ponieważ doskonale wpływa na kondycję dziecka i pomaga w nauce chodzenia i biegania. Dzieci bardzo chętnie  nich korzystają, więc nie ma ryzyka, że jakiemuś dwulatkowi się on nie spodoba.

Możliwość komentowania Najlepsze rowerki dla 2 latka została wyłączona