napisy na ścianę
Wyposażenie domu

Napisy na ścianę – dobre dla małego artysty?

Każdy z rodziców zna ten moment… Jesteś w kuchni, robisz sobie kawę, herbatę, robisz obiad, lub po prostu na chwilę chcesz odpocząć od dziecięcego świata i pobyć w samotności, a z pokoju, gdzie przebywa twoja pociecha nie wydobywają się żadne dźwięki.

Naklejki na ścianę i inne dekoracje

Cisza. Żadnych pomrukiwań, podśpiewywania, płaczu, ani wołania o pomoc. Kompletna cisza. Już wtedy wiesz, że nie jest dobrze – twoje dziecko najprawdopodobniej psoci, a żeby nie zwracać na siebie uwagi – milczy. Zupełna cisza działa zupełnie odwrotnie i to właśnie ona sugeruje ci, że powinnaś wkroczyćnapisy na ścianę do akcji. Zniszczenia nie są niekiedy zbyt duże – wywalona doniczka z kwiatem i cała pociecha umorusana w ziemi, porozrzucane jedzenie, które następnie dziecko z sumienną dokładnością rozmazuje na tym nowym, cienkim telewizorze, który niedawno kupiliście. Czasem jednak bywa gorzej, a dzieje się to wtedy, kiedy twoje dziecko odkrywa w sobie nowe, niespożyte talenty, a najgroźniejszy z nich jest niewątpliwie talent artystyczny. Jednokolorowe ściany wieją nudą – dziecko to wie, więc – mając dobre intencje – pragnie wszczepić trochę życia w te smutne ściany za pomocą swoich kolorowych mazaków, kredek i farb. Można próbować zmazać jego dzieło lub zrobić zdjęcie dla pamięci potomnych, jednak pewne jest jedno – całkowite zniknięcie „dzieła” ze ściany jest niemal niemożliwe. Jest na to jedno rozwiązanie – fototapety dla dzieci, po których można pisać i mazać do woli. Sklepy oferują wielość kolorów, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by dziecko samo wybrało „płótno”, na którym będą powstawać jego dzieła. Istnieją także fototapety na wymiar i, co ważne – taka fototapeta na wymiar nie ma żadnych granic. Chcesz małą – dostajesz małą. Ogromną – proszę bardzo. A, jeśli według ciebie artystyczne rysunki twojej pociechy nie będą wystarczające – fototapetę zawsze możesz wyposażyć jeszcze w naklejki na ścianę. Innym sposobem są napisy na ścianę, które także mogą zainteresować pociechę.

Tak więc uważaj, bo być może masz w domu przyszłego wielkiego artystę, którego dzieła mogą być warte miliony. Daj mu rozwinąć skrzydła!