Naturalne i ekologiczne kosmetyki dla dzieci

Projektantka najlepszej mody

Naturalne i ekologiczne kosmetyki dla dzieci

Marzec 11, 2018 Uroda 0

Przyznam szczerze, że ostatnio boję się robić zakupy w tradycyjnych sklepach. O siebie to tam martwię się najmniej. Bardziej mam na myśli moje dziecko. Kosmetyki obecne na rynku, z przeznaczeniem dla dzieci, nie zawsze są odpowiednie i mogą wywoływać różne alergie. Nie ufam producentom, którzy dorzucają sodium laureth sulfate, czyli popularnego detergentu SLS do produktów dla dzieci.

Najlepsze produkty do higieny najmłodszych

naturalne kosmetyki do kąpieli dla niemowląt i dzieciZa każdym razem, gdy musiałam wybrać się po jakiś szampon, czy płyn do kąpieli dla mojego malucha, to miałam problem. Dopiero jakiś czas temu porozmawiałam z osobą, która ma podobne przemyślenia do nie. Była to moja koleżanka z liceum i powiedziała mi, że naturalne kosmetyki do kąpieli dla niemowląt i dzieci dostępne w sklepach aptecznych i w internecie są najlepsze. Podobno stosuje tylko tych kosmetyków i jej dziecku, które ma atopowe zapalenie skóry, nigdy nic złego się nie działo. Od razu poprosiłam ją o namiar na sklep, w którym się zaopatruje. Podała mi zarówno adres stacjonarny, jak i stronę WWW. W domu postanowiłam spojrzeć na stronę, żeby zobaczyć, co tam w ogóle mają ciekawego. Ucieszyło mnie to, że jest dość spory wybór i przy każdym produkcie był dokładny opis i skład. Tak więc nie było żadnych niespodzianek i z góry wiedziałam, co zamawiam. Postanowiłam na początek zamówić zwykły płyn do kąpieli, a z resztą póki co się wstrzymać, żeby przetestować, jak moje dziecko będzie na to reagować.

Moje dziecko na nowy płyn zareagowało bardzo dobrze, skóra nie była podrażniona, pięknie pachniała i była bardzo delikatna. Cieszyłam się, że koleżanka mi o tym powiedziała, ponieważ trzeba dbać o skórę naszych maluchów, ponieważ nie jest jeszcze aż tak odporna na różne czynniki środowiskowe i składniki jak skóra dorosłych.