Usługi

Niezastąpiony pomocnik w laboratorium

 

Dzięki postępom w badaniach chemicznych i fizycznych na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, zrobiliśmy (jako ludzkość) ogromny krok naprzód. Oczywiste jest, że nie możemy teraz spocząć na laurach. Sukcesy i przełomy w nauce stanowią ogromną motywację dla nowych pokoleń młodych adeptów nauki. I to właśnie oni jak najszybciej powinni zaprzyjaźnić się z analizatorami cząstek, czyli z ich niezastąpionymi pomocnikami podczas prac laboratoryjnych

Czym jest analizator cząstek?

analizatory cząstekEsencja nauk przyrodniczych, takich jak fizyka i chemia polega na zrozumieniu istoty otaczającej nas materii. Sama substancja, z której jest zbudowany nasz świat odznacza się ogromną liczbą zmiennych i danych. Współczesny naukowiec nie może pozwolić sobie na każdorazowe badanie nowej lub rzadko spotykanej materii. Jak zatem poradzić sobie z koniecznością poznawania części składowych naszej rzeczywistości? Analizatory cząstek to niesamowicie wygodne urządzenia, które pozbawiają nas żmudnego obowiązku analizy manualnej (chciałoby się rzec – analogowej). Każda cząsteczka ma swój zestaw własności fizycznych i chemicznych, zatem istotne jest, aby opisać je w możliwie najbardziej rzeczowy i dokładny sposób. Same analizatory dzielą się na kilka kategorii, np. Transmisyjny Mikroskop Elektronowy, Skaningowy Mikroskop Elektronowy czy Mikroskop Sił Atomowych. Każdy z nich ma swoje zastosowanie podczas prac laboratoryjnych.

Analizatory cząsteczek to ogromne udogodnienie, z którego należy korzystać, by samemu móc zajmować się pracami obecnie niemożliwymi do zautomatyzowania (np. przeprowadzanie eksperymentów). Maszyna może naturalnie popełnić błąd, lecz od pomyłki nikt nie jest wolny, zatem nie można skłaniać się ku przekonaniu, że jedynie człowiek jest istotą powołaną do badania otaczającego nas świata.

 

Możliwość komentowania Niezastąpiony pomocnik w laboratorium została wyłączona