infomaty
Turystyka

Nowoczesna turystyka – infomaty miejskie

Kto z nas nie lubi podróży? Ja osobiście je uwielbiam od dłuższego czasu. Razem z moim mężem i córką kiedy tylko mamy chwilę wolnego czasu uwielbiamy wybierać się na wycieczki. W naszym kraju decydujemy się na to, aby sami sobie organizować czas. Jeszcze nigdy nie skorzystaliśmy z wycieczek objazdowych czy innych tego typu rzeczy. Przede wszystkim dlatego, że uwielbiamy maszerować.

W strategicznych miejscach ustawiane są infomaty

infomatyDzięki naszym długim wspólnym spacerom po mieście możemy dostrzec znacznie więcej. Ostatnio zauważyliśmy, że prawdziwą plagą w naszym kraju jest zamykanie informacji turystycznych w dni, kiedy miasta i miasteczka odwiedza najwięcej turystów. A szkoda, bo przecież kupowałoby się mapy oraz gadżety upominkowe. Jednak już w kilku miejscach zauważyliśmy pewne zjawisko, które napełnia nas pozytywnymi myślami. W strategicznych miejscach ustawiane są infomaty dotykowe. Znajdują się one właśnie w okolicach informacji turystycznych i służą przyjezdnym. Znajduje się tam bowiem baza restauracji w których warto zjeść znakomite posiłki jak i mapa miejsc, które warto odwiedzić. Co ciekawe w miastach, które mają bardzo bogatą historię i długą tradycję można również poczytać ciekawe historie dotyczące pewnych miejsc. Właśnie do takich miast uwielbiamy jeździć. W takich infomatach również bardzo często można sprawdzić hotele w okolicy, liczbę dostępnych pokoi a także przewidywaną pogodę. W jednej miejscowości zaskoczyło nas to jak dobrze zaprogramowany był system takiego infomatu. Wraz ze zmieniającymi się porami roku pokazywał atrakcje na jakie można liczyć.

Cieszę się, że takich maszyn stawia się coraz więcej. Dzięki nim podróżowanie na tak zwaną własną rękę jest o wiele bardziej przyjemne a także korzystne. Chodzi przecież również o to, aby zachęcić dziecko do poznawania nowych rzeczy.

Możliwość komentowania Nowoczesna turystyka – infomaty miejskie została wyłączona