Wyposażenie domu

Okienko w drzwiach

 

Drzwi oprócz funkcji wejściowych i wyjściowych do pomieszczenia mogą pełnić funkcję lady sklepowej, szczególnie w aptekach jest to spotykane, czy w przychodniach jako rejestracja. Jeśli mamy małe pomieszczenie, gdzie niestety nie możemy wpuścić klientów to nadadzą się takie drzwi.

Okienka podawcze w drzwiach

drzwi z oknem podawczymDrzwi pełniące funkcję lady są obecnie dość popularne w przypadku małego pomieszczenia. Drzwi z oknem podawczym są wykonane z solidnego materiału. Może być to drewno, czy metal. Niektóre drzwi z podajnikiem posiadają szybkę rozsuwaną. Można sobie zamknąć, jak i otworzyć okienko i wydać towar. Drzwi z okienkiem zazwyczaj podczas godzin otwarcia miejsca pracy są zamknięte na klucz, a jedynie okienko które się znajduje w nich jest otwarte w celu możliwości kontaktu z klientem. Takie drzwi z okienkiem podawczym zazwyczaj są spotykane w aptekach, czy na poczcie. Osoba pracująca siedzi po jednej stronie, a osoby inne, czyli klienci kupują towar, czy dowiadują się pewnych informacji przez okienko nie wchodząc do środka. Drzwi z oknem podawczym zazwyczaj kupuje się na zamówienie. Przy zamówieniu należy podać wymiary drzwi, a także wymiary okienka. To są najważniejsze elementy. Natomiast poza tymi ważnymi elementami dobrze jest określić czy okienko chcemy mieć zamykane, czy nie, a także czy chcemy aby w okienku znajdowała się szybka. Rodzaj, a raczej wygląd drzwi zależy od potrzeb klienta. Tak samo jeśli chodzi o kolor to możemy wybrać sobie.

Ogólnie mówiąc coraz częściej można spotkać drzwi z tak zwanym okienkiem podawczym. Najczęściej jednak w aptekach. Można je kupić na zamówienie w sklepach specjalistycznych. Koszt zakupu takich drzwi to koszt rzędu ośmiuset złoty. Jednak jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w małych pomieszczeniach.