Przemysł

Palety jednorazowego użytku

Przydatność palet była oczywista dla każdego właściciela magazynu czy firmy transportowej. Możliwość szybkiego załadunku dużej ilości towaru za pomocą wózków czy podnośników widłowych, jak również składowania całych serii produktów w jednym miejscu była dla wielu ogromnym ułatwieniem, dlatego też palety należały do niezastąpionego i wszechobecnego wyposażenia każdego magazynu.

Jednorazowe palety transportowe

jednorazowe palety drewnianePalety wielokrotnego użytku były jednak dość kosztowną inwestycją, i mimo iż najczęściej były one zwrotne, utrata nawet kilku sztuk była dość dużą stratą dla każdej firmy, zwłaszcza małej, mającej ograniczone fundusze. Mnóstwo magazynów dystrybucyjnych i firm transportowych przestawiało się więc na jednorazowe palety drewniane, znacznie tańsze od standardowych, aczkolwiek równie przydatne. Owe palety nie były tak wytrzymałe i trwałe jak tradycyjne palety transportowe z grubego i mocnego drewna, dlatego też zazwyczaj miały służyć do wykonania wyłącznie jednej dostawy. Materiały służące do budowy owych palet pochodziły w całości z recyklingu, więc były one nie tylko tanie, ale również przyjazne dla środowiska, a po ich zużyciu mogły być oddane do zakładu zajmującego się przeróbką materiałów odnawialnych. Największą ich zaletą była oczywiście cena. W cenie jednej palety wielorazowego użytku można było dostać co najmniej kilkanaście jednorazowych palet.

Były one bardzo dobrym zamiennikiem do transportów towaru o mniejszej wadze i gabarytach do klientów nie posiadających umowy zwrotu palet transportowych. Były one również coraz częściej wykorzystywane przez mniejsze punkty handlowe oraz sklepy, które nie prowadziły obrotu towarami wielkogabarytowymi, gdzie najczęściej służyły przez bardzo długi czas mimo iż pierwotnie były określone jako jednorazowe.

Możliwość komentowania Palety jednorazowego użytku została wyłączona