parking
Turystyka

Parking w Balicach albo strach przed lataniem

Co prawda przez wylotem do Barcelony nigdy nie latałam samolotem, ale sama myśl o nieprzebywaniu na ziemi przyprawiała mnie o dreszcze. Nie widziałam nic fajnego w patrzeniu się w dół z ogromnej wysokości i tylko szybkość transportu, nieporównywalna z samochodem czy pociągiem, sprawiła, że wybrałam samolot.

Parking kraków-balice był zatłoczony

parkingPoza tym moja koleżanka powiedziała, że nie zamierza spędzić całego dnia w podróży, a latanie nie jest takie złe, więc na pewno damy radę. No nic, większego wyboru nie miałam. Kupiłyśmy bilety, spakowałyśmy letnie sukienki i sandały, wsiadłyśmy do samochodu i ruszyłyśmy na parking kraków-balice. Kiedy dojechaliśmy byłam przerażona. Taka ilość samochodów na parking balice mogła oznaczać tylko jedno. Tłumy na lotnisku i zapchany samolot. Nie mam co prawda klaustrofobii, ale chyba nikt nie lubi przebywać w ścisku z obcymi ludźmi. Zanim opuściłyśmy parking lotnisko balice minęło kilkanaście minut. Gdy tylko weszłyśmy do środka zobaczyłem ogromną przestrzeń i setki osób biegające po niej we wszystkie strony. Kolejka do kas była tak długa, że ledwo załapałyśmy się na odprawę. Później już było spokojniej. Nie było aż tylu ludzi na nasz lot, więc nie czekałyśmy długo, żeby wsiąść do samolotu. Dla mnie wyglądał on jak wielka metalowa puszka, szczególnie jak przypięłam się pasami i nie mogłam się ruszać, ale koleżanka mówiła, że start jest najgorszy ze względu na różnicę ciśnienia, ale jak będę w międzyczasie rzuć gumę to wszystko będzie w porządku i lot minie mi w mgnieniu oka. Faktycznie, przez całe wznoszenie się trzymałam się kurczowo poręczy i puściłam ją dopiero minute po tym jak już złapaliśmy kurs.

Podróż byłą nie najgorsza, ale nie odważyłam się spojrzeć w dół przez okno. Koniec znowu był straszny, bo to taki drugi start i trochę trzęsło, ale obie przeżyłyśmy i mogłyśmy ruszyć po ziemi do naszego hotelu i dalej w miasto.

Możliwość komentowania Parking w Balicach albo strach przed lataniem została wyłączona