Zdrowie

Pielęgnacja skóry łuszczycowej

Łuszczyca, szczególnie ta skory głowy, jest problemem wielu Polaków. Niestety nadal nie znaleziono na nią skutecznego leku, a dostępne na rynku preparaty jedynie zmniejszają dyskomfort związany z jej objawami i zmniejszają stany zapalne. Jednak nigdy ich nie leczą, a w przypadku odstawienia specyfiku, objawy wracają.

Pielęgnacja skóry głowy z łuszczycą

specjalistyczny szampon - łuszczycaW szczególności polecany jest specjalistyczny szampon – łuszczyca skóry jest szczególnie uciążliwa, maści, które działają na ciało, mogą w tym przypadku nie mieć racji bytu. Ze względu na obecność włosów, zwłaszcza gęstych i długich, przeszkadzają w tym, aby maścią dostać się w każde miejsce objęte łuszczycą. W walce z łuszczycą szczególnie ważna jest konsekwencja. Jeśli uznamy, że skóra już wyglada dobrze i nie trzeba więcej nakładania specyfików, szybko wrócą nieprzyjemne objawy w postaci łuski. Skóra łuszczycowa wymaga ciągłej specjalistycznej pielęgnacji, musimy konsekwentnie wybierać kosmetyki, które nie spowodują zaognienia się zmian. Na rynku jest wiele szamponów pomagających zwalczyć objawy łuszczycy skory głowy. Trzeba wyrobić sobie nawyk sprawdzania składów szamponów i innych kosmetyków. Powinien być on jak najbardziej delikatny i nie zawierać silikonów i parabenów, które dodatkowo podrażniają wrażliwą skórę. Szczególnie ważne jest, by taki szampon zawierał roślinne ekstrakty i środki keratolityczne. Takimi środkami są na przykład olej rycynowy czy kwas salicylowy, które zmiękczają zrogowacenia.

W codziennej pielęgnacji przy łuszczycy skory głowy szczególnie polecane jest używanie do włosów szczotki z naturalnego włosia oraz zaprzestanie farbowania i zbyt agresywnego modelowania. Jeśli chodzi natomiast o dodatkową pielęgnacje włosów, powinno się używać naturalnych, ziołowych masek o działaniu keratolitycznym.

Możliwość komentowania Pielęgnacja skóry łuszczycowej została wyłączona