Wyposażenie domu

Podłogi do mieszkań

W dość zbliżonym czasie kupiłem jedno mieszkanie, a odziedziczyłem drugie. Zamiast to drugie sprzedać, postanowiłem, że przeznaczę je na wynajem. Niestety nie miałem póki co środków finansowych, aby przerobić oba na takie luksusowe apartamenty, jakie mi się marzyły, toteż szukałem innych rozwiązań, które zdadzą egzamin w obu wnętrzach.

Produkty firmy Tarkett

podłogi tarkettOd dawna marzyłem, żeby we własnym, wymarzonym mieszkaniu mieć drewniane podłogi. Najchętniej położyłbym je w każdym pomieszczeniu, ale narzeczona wybiła mi pomysł drewnianej posadzki w łazience. Razem wybraliśmy się do sklepu budowlanego, żeby obejrzeć różne podłogi. Planowałem oba mieszkania wykończyć w podobnym stylu, więc poza podłogami szukaliśmy też tapet, płytek i farb. Wybierając to samo, wiedziałem, że nie będę marnować materiałów. W oko wpadły mi drewniane podłogi Tarkett, w jasnym kolorze, który doskonale mi odpowiadał. Podłoga była zrobiona z dębu i miała ciepłe wybarwienie, dokładnie takie, jakie sobie wymarzyłem do salonu i sypialni. Poza deskami można także było dokupić pasujące do niej drewniane listwy przypodłogowe. Do drugiego mieszkania zdecydowałem się na panele winylowe z tej samej firmy. Podobał mi się ich kolor i wzór, czytałem też, że są dość trwałe. No i miękkie, więc będą wygłuszać kroki. Takie rozwiązanie mi odpowiadało, skoro winylowe podłogi miały znaleźć się w mieszkaniu do wynajęcia. Zamias drewnianych listew, do tej podłogi dobrałem modne, białe listwy z MDF.

Dzięki przemyślanym zakupom wydałem mniej na remont obu mieszkań, niż gdybym urządzał je w zupełnie innym stylu. Te same farby i tapety pozwoliły mi oszczędzić. Największą różnicą były podłogi, ale obie prezentowały się dobrze i osoby oglądające mieszkanie do wynajęcia chwaliły wygląd paneli i wrażenie jakie dawały, gdy się po nich chodzi.

Możliwość komentowania Podłogi do mieszkań została wyłączona