szczeniaki
Usługi

Pokaż psu gdzie jego miejsce w stadzie

Miałam w życiu dwa psy. Jeden był strasznie rozpuszczony, bo od maleńkości nie wyznaczyliśmy mu żadnych granic i nie nauczyliśmy jak powinien się zachowywać. Drugi był natomiast okazem dobrego wychowania, ponieważ ucząc się na błędach, zapewniliśmy mu należytą edukację.

Szkolenie psów okazało się niezbędne

szczeniakOba to były kundelki, więc na dwoje babka wróżyła, co z nich wyrośnie. Wyrosły jednak oba piękne i kochane. Tylko, że mając tego pierwszego Czarnula nie dbaliśmy o to czy odbędzie psie przedszkole czy nie. Wydawało nam się to mało istotne, bo pies i tak siedzieć miał głównie na dworze przy budzie. Dostaliśmy jednak nauczkę, bo bez wychowania stał się bardzo niesforny. Mamy mały domek, tuż opodal stolicy. Szkolenie psów Warszawa daje wiele możliwości, pod tym względem, więc już mając drugiego psa z tego skorzystaliśmy. Postanowiliśmy też zaszaleć i obydwa pupile zabraliśmy na strzyżenie psów. Niech wiedzą, co to znaczy czyste i pięknie przycięte futerko. Były chyba zadowolone, bo żywo merdały do nas ogonkami. W każdym razie nauczyliśmy się, że pies powinien znać swoje miejsce w rodzinie, tak jak zna je także w stadzie. Jeżeli my mu go nie wyznaczymy, sam to zrobi, a nie może przecież czuć się jak samiec czy samica alfa. Tak zrobiliśmy z drugim psem, Mańkiem. On od początku był na swoim miejscu. Nie siedział tak, jak Czarnul na dworze, ale z nami w domu. I tak myślę, że tego pierwszego strasznie skrzywdziliśmy, nie zabierając go na szkolenie.

Od czasu do czasu warto też zapewnić psu jakąś rozrywkę. O ile psi fryzjer może dla nich fajny nie być, o tyle na przykład zwykła wspólna zabawa piłką czy możliwość niczym nieskrępowanego biegania po lesie już bardzo je cieszy.Jeżeli postawimy na stanowczość i konsekwencję, a jednocześnie pokażemy czworonogom, że je kochamy i chcemy z nimi być, to będą szczęśliwe i my tacy będziemy.

Możliwość komentowania Pokaż psu gdzie jego miejsce w stadzie została wyłączona