Uroda

Potrzeby cery mieszanej w zakresie podkładu

Prawdopodobnie większość kobiet doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że podkład musi być dobrany nie tylko ze względu na kolor naszej skóry, ale również ze względu na jej typ. Tylko takie połączenie będzie w stanie zagwarantować nam utrzymanie naszej skóry w odpowiedniej kondycji, ale również sprawi, że nasz makijaż będzie wyglądał po prostu dobrze.

Dobór podkładu kryjącego do cery mieszanej

kryjący podkład do cery mieszanejKażda cera charakteryzuje się różnymi potrzebami. W przypadku cery mieszanej przede wszystkim ważne jest odpowiednie nawilżenie i dobór kosmetyków w taki sposób, by nie sprawiały efektu łuski. Oznacza to, że kiedy potrzebny nam kryjący podkład do cery mieszanej, przede wszystkim powinniśmy skupić swoją uwagę na podkładach o konsystencji lekkiego płynu, który możemy rozsmarować na skórze bez ryzyka smug. Jednocześnie podkład tego typu sprawia, że wizualnie najczęściej w ogóle nie widać na naszej twarzy makijażu. Podkłady w płynie zazwyczaj charakteryzują się różnym stopniem krycia, więc powinniśmy tę kwestię dobrać już odpowiednio do swoich potrzeb i właściwości naszej cery. Jeśli chcemy dzięki podkładowi zakryć większe niedoskonałości skóry, przyda się nam podkład z lepszym kryciem, jeśli zaś chodzi tylko o wyrównanie kolorytu i stworzenie równomiernej bazy pod makijaż, na pewno lepszym wyjściem będzie podkład o średnim kryciu. Do dodatkowych właściwości podkładów na pewno trzeba też zaliczyć stopień matowości skóry, jaki możemy otrzymać, stosując wybrany produkt.

Podkłady kryjące w płynie najczęściej bazują na dwóch typach dozowników. Jednym z nich jest pipeta, dzięki której możemy w łatwy sposób dozować ilość podkładu. Drugim zaś pompka, która również świetnie sprawdza się w przypadku, kiedy potrzebujemy konkretnej ilości podkładu do bieżącego wykorzystania.

Możliwość komentowania Potrzeby cery mieszanej w zakresie podkładu została wyłączona