Usługi

Pranie wykładzin i dywanu

Wielu z nas w swoich domach posiada najróżniejsze wykładziny czy dywany. Nie da się jednak ukryć, że z biegiem lat takie dywany mogą znacznie tracić na wartości i przede wszystkim na estetyce. Wówczas większość z nas decyduje się po prostu na wymianę starego dywanu na nowy. Jednak trzeba podkreślić, że takie zakupy to dość spory wydatek. Możemy jednak skutecznie wskrzesić nasz stary dywan. 

Nowe metody prania dywanów 

pranie dywanów krakówDywany w domach mogą wyglądać naprawdę świetnie. W szczególności tyczy się to dywanów w nowych wersjach, które posiadają bardzo długie włókna. Jednak dywany mają to do siebie, że mogą bardzo łatwo ulegać zabrudzeniu. Nawet jeśli bardzo dokładnie sprzątamy nasze mieszkania i dbamy o czystość w dużym stopniu to jednak dywany i tak po kilku latach będą wyglądały nieco gorzej niż obecnie. Na nasze szczęście możliwe jest obecnie pranie dywanów Kraków jest zaś jednym z miast, w którym znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się praniem dywanów. Często stosowaną techniką obecnie jest technika ekstrakcyjna. Polega ona na tym, że na powierzchnię dywanu nanoszona jest woda wymieszana z bardzo mocnym detergentem, który skutecznie wywabia plamy. Wspomniana mieszanina musi jakiś czas znajdować się na powierzchni dywanu. Po pewnym czasie wszystko jest zasysane przez specjalny odkurzacz piorący. Ta metoda stosowana jest również do prania wykładzin. 

Ogólnie rzecz biorąc wykładziny i dywany mogą bardzo łatwo dostać drugie życie. Wcale nie musimy od razu się ich pozbywać jeśli jakieś domowe metody nie działają. Kluczowe jest tylko to by znaleźć odpowiedniego specjalistę, który będzie mógł dla nas dywan wyprać. W Polsce jest obecnie bardzo dużo firm zajmujących się takimi zadaniami. Często stosują oni również metodę kapsułkową. 

Możliwość komentowania Pranie wykładzin i dywanu została wyłączona