Sklepy i zakupy

Profesjonalne pałki do obrony

Pałki służbowe były podstawowym elementem wyposażenia każdego terenowego funkcjonariusza policji, oraz używane były równie ekstensywnie przez personel interwencyjny agencji ochrony. Wielu ochroniarzy jednak uważało owe narzędzia za nieszczególnie wygodne, zwłaszcza w trakcie pracy na imprezach masowych.

Składana pałka obronna dla ochroniarzy

pałka teleskopowaOd użycia pałek odchodzili również ci ochroniarze, którzy pracowali na obiektach zamkniętych, na których możliwość użycia takowego narzędzia była mocno ograniczona. Znacznie częściej faworyzowali oni wygodniejsze i poręczniejsze narzędzie do obrony, jakim była pałka teleskopowa, zarówno w odmianie twardej, jak i sprężynowej. Każda taka pałka mogła być bowiem złożona i przenoszona na pasie czy nawet w dużej kieszeni o wiele wygodniej niż odmiana ze stałą powierzchnią, a jednocześnie była równie skuteczna w trakcie wykonywania interwencji, często ułatwiając techniki obrony oraz obezwładniania. Najlepsze były oczywiście modele profesjonalne, wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz stali nierdzewnej, umożliwiającej bardzo długie używanie narzędzia bez absolutnie żadnego śladu zużycia. Profesjonalne pałki posiadały również znacznie lepsze mechanizmy blokujące, zapobiegające przypadkowemu rozłożeniu pałki w trakcie pracy, oraz możliwość jej złożenia do bardziej kompaktowych, wygodnych rozmiarów.

Najczęściej wspominaną przez użytkowników zaletą była jednak owa możliwość łatwego przenoszenia narzędzia, która ułatwiała zwłaszcza mobilnym ochroniarzom interwencyjnym szybką reakcję po przyjeździe na miejsce wezwania. Z racji iż teleskopowe pałki, mimo wielu zalet, były o wiele tańsze niż twarde odmiany, bardzo często zastępowały takowe w wielu agencjach ochrony, wyposażających pracowników w sprzęt o tyle efektywny co wygodny.

Możliwość komentowania Profesjonalne pałki do obrony została wyłączona