Wyposażenie domu

Prostota zaklęta w meblach industrialnych

Inspiracją stylu industrialnego są surowe obiekty przemysłowe, fabryki oraz magazyny. Ich cechą przewodnią jest przede wszystkim minimalizm. Pierwsze aranżacje industrialne pojawiły się w latach 50 w Nowym Jorku kiedy to na skutek recesji wiele magazynów opustoszało, a ich wnętrza zamieszkiwali lokalni artyści tworząc w nich przestrzenie gotowe do zamieszkania oraz do tworzenia sztuki.

Stół industrialny – do jakiego wnętrza?

stoły industrialne ze sklepuNa pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że styl industrialny, ze względu na swoją surowość, nie zostanie przyjęty przez zwykłych mieszkańców. Sytuacja jednak przedstawia się zupełnie inaczej. Z jego minimalistycznej funkcjonalności korzysta wielu miłośników prostych aranżacji. Same meble najczęściej są połączeniem drewna z metalem oraz szkłem. Te trzy, połączone ze sobą materiały charakteryzują się ogromną funkcjonalnością, ale także niespotykaną dotychczas, nietuzinkową estetyką. Nawet jeśli nasze pomieszczenia nie są w całości wykonane w stylu industrialnym, wielu z nas decyduje się na wybór stołu inspirowanego tym właśnie stylem. Jego największą zaletą jest przede wszystkim prostota oraz wysoka wytrzymałość. Blat bowiem wykonany jest z wysokiej jakości drewna, nóżki natomiast zapewniają stabilizację dzięki wykonaniu z metalu. Poszczególne elementy w stylu industrialnym sprawdzają się zarówno w stylu nowoczesnym jak i klasycznym. Jego uniwersalność daje nam zatem ogromne pole do popisu jeżeli chodzi o aranżacje. Meble industrialne polecane są głównie osobom ceniącym sobie w swoim otoczeniu prostotę. Jeżeli interesują nas stoły industrialne ze sklepu producenci mają do zaoferowania wiele ciekawych, a zarazem minimalistycznych modeli.

W wielu przypadkach meble industrialne są efektem ręcznej pracy. Sprawia to, że będziemy mogli z nich korzystać przez długie lata. Dbałość o wykonanie w połączeniu z solidnymi materiałami jakimi jest stal oraz drewno jest bowiem gwarancją na długą żywotność mebli.

Możliwość komentowania Prostota zaklęta w meblach industrialnych została wyłączona