Publikacje

Projektantka najlepszej mody

Kodowanie odpadów niebezpiecznych

Odpady niebezpieczne bez wątpienia stanowią w dzisiejszych czasach poważny problem. Związane jest to przede wszystkim z ich składowaniem oraz odpowiednią utylizacją. Nie jest to bowiem temat łatwy.

Co można zrobić z odpadami niebezpiecznymi?

odpady niebezpieczne kodyPytanie takie ostatnio nasunęło się naszym technologom produkcji. Drogą rozważań i długich rozmów doszli do wniosku, że zaczną pracować nad projektem pewnej rzeczy, która zacznie ułatwiłaby zarządzanie odpadami niebezpiecznymi i zmniejszyłaby ryzyko skażenia środowiska naturalnego czy też zatruć ludzi. Otóż rozwiązaniem tym staje się kodowanie takich właśnie odpadów. Pozwoli to na znaczne ułatwienie gospodarowania odpadami. Założenie jest takie, ze w zależności od ich rodzaju, byłyby one odpowiednio znakowane przydzielonym sobie kodem, który byłby inny dla każdej kategorii, różniłby się między innymi układem cyfr czy też liter. Koniecznie trzeba było powziąć jakiegoś rodzaju działania, ponieważ stale zwiększa się ilość czegoś takiego jak odpady niebezpieczne kody ułatwią życie pracownikom wysypisk śmieci. Nie ulega to najmniejszym wątpliwościom, tego jesteśmy stuprocentowo pewni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, pozostaje mieć tylko nadzieję że w miarę upływu czasu będzie się coraz bardziej rozpowszechniać, aż stanie się całkowicie popularne i będziemy mogli pochwalić się tym, że to właśnie nasza firma wdrożyła tego rodzaju system zarządzania odpadami niebezpiecznymi, jako pierwsza zainicjowała takie rozwiązanie, które jest przecież korzystne dla nas wszystkich. 

Kodowanie odpadów niebezpiecznych jest na pewno ciekawym, świeżym pomysłem. Nasi technolodzy zaczynają myśleć również o specjalnych kodach, służących znakowaniu innego rodzaju odpadów, lecz jest to na razie tylko w fazie projektów.


Sierpień 18, 2017 0

Porady okulisty

Każdy kto spędza przed komputerem, smartfonem, tabletem lub innymi urządzeniami, wie że po pewnym czasie zaczynają nas boleć oczy. Ważne w tym celu jest zachowanie kilku podstawowych zasad przy pracy z tego typu urządzeniami w celu ochrony oczu.

Jak chronić oczy podczas pracy z ekranem?

okulista białystokWiększość z nas coraz więcej spędza czasu przed ekranem komputera. W pracy średnio spędzamy około 7 godzin dziennie, w ciągu tygodnia 35, zaś rocznie to już 1820 godzin. Po za pracą patrzymy na smartfon, tablet, telewizor itd., tym samym urządzenia te stały się nieodłącznym element naszego życia. Badania brytyjskich naukowców wykazały, że średnie człowiek spędza przed monitorem około 10 godzin dziennie. Ta technologia w znacznym stopniu ułatwia nam życie jednocześnie powoduje zmęczenie oczu. Objawom zmęczenia oczu towarzyszy zaczerwienienie, łzawienie, uczucie ciała obcego pod powieką, może również występować światłowstręt i pogorszenie ostrości obrazu. Te symptomy powinny być przyczynkiem to podjęcia natychmiastowych działań mających na celu jak najlepszej ochrony dla oczu. Po pierwsze, powinniśmy raz na dwa lata chodzić do okulista białystok, w celu sprawdzenia czy nie pogorszył się nam wzrok. Jeżeli tak to zaleca się kupno okularów korekcyjnych z warstwą antyrefleksem, która będzie likwidować refleksy świetlne. Po drugie, ważne jest zachowanie zasad ergonomii między ekranem komputera a oczami. Polega to na zachowania odpowiedniej odległości, patrzeć na ekran komputera (czy też laptopa) lekko z góry. Wtedy zmniejszymy pole oka narażone na działanie ekranu. Po trzecie, ważne jest posiadanie odpowiedniego światła w pomieszczeniu w którym pracujemy. Pracując z komputerem szczególnie istotne jest to, aby światło monitora, np. nie odbijało światła słonecznego. Po czwarte, ważne jest by mrugać w celu nawilżanie oka. 

Powyższe zaprezentowane metody i techniki pozwolą na ochronę oczu przed negatywnym skutkiem działań wielu urządzeń posiadających monitor. Pozwoli to na zachowanie i poprawę komfortu życia i zdrowia oczu. Oczy stanowią nieodzowny element potrzebny do normalnego funkcjonowania człowieka.


Sierpień 18, 2017 0

Jak sprawić, by aranżacja mieszkania była ciekawsza?

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i rzeczywiście jest to prawda – zwłaszcza, jeśli chodzi o aranżację wnętrz domów i mieszkań. Okazuje się, że jeden źle dobrany dodatek może zniszczyć wygląd całej aranżacji. Obecnie raczej nie miesza się różnych stylów aranżacyjnych.

Dodatki do mieszkań – obrazy, lampki, zegary, świece

designerskie dodatki do mieszkaniaJeśli mieszkanie jest nowoczesne, również stawia się na futurystyczne dodatki, które podkreślą tę nowoczesność. W przypadku klasycznych mieszkań wybiera się raczej dodatki uniwersalne, w klasycznych kształtach i kolorach. Dodatki mogą przełamywać kolor wnętrza. Przykładowo: czerwony zegar na ścianie idealnie pasuje do szaro-białych pomieszczeń. Dodatki to nie tylko zegary. Można kupić różnego rodzaju wazony, oryginalne doniczki. W salonie dobrze sprawdzają się takie designerskie dodatki do mieszkania jak poduszki. Poduszki powinny posiadać ciekawe, kolorowe poszewki. Mogą to być poszewki z oryginalnymi nadrukami, napisami, które zaciekawią każdego gościa. Poduszka w salonie wcale nie musi mieć klasycznego kształtu! Można kupić poduszki jedyne w swoim rodzaju. Właściciele mieszkań zamawiają dodatki przede wszystkim w internecie. Doskonałą formą ozdoby w mieszkaniu są świece. Najlepiej skorzystać ze świec zapachowych, które można zapalać w czasie różnych wyjątkowych okazji. Świece mogą mieć różne wielkości i kolory. Niezależnie od tego czy mieszkanie jest klasyczne czy nowoczesne, dobrym pomysłem są obrazy.

W przypadku mieszkań nowoczesnych mogą to być obrazy abstrakcyjne, niezwykłe. Do mieszkań klasycznych wybiera się raczej obrazy stonowane, mogą to być kopie słynnych dzieł. Nie należy zapominać o tym, że ciekawy dodatek do mieszkań mogą stanowić lampy. Można kupić lampy stojące, wiszące, ścienne, plafony, sufitowe, taśmy ledowe, lampki na szafkę nocną i znacznie więcej.


Sierpień 17, 2017 0

Termokurczliwe pakowanie żywności

Pakowanie żywności staje się ostatnio tematem numer jeden wśród wszystkich możliwych do wyboru. Czym tak naprawdę jest to spowodowane? Co jest tego przyczyną?

Pakowanie termokurczliwe– czy faktycznie jest aż tak dobre?

pakowanie termokurczliweJeśli chodzi o pakowanie żywności, mamy wiele różnych opcji do wyboru. Spektrum materiałów oraz sposobów, w jakie możemy to wykonać, jest naprawdę bardzo szerokie. Wybór odpowiedniego sposobu pakowania wcale nie należy do najłatwiejszych, a wręcz przeciwnie- bywa bardzo trudny i niejednoznaczny. Sytuację komplikuje fakt, że nic tak naprawdę nie jest idealne. Każdy materiał czy też sposób posiada zarówno wady, jak i zalety. Cluum w tym, aby wybrać taki, który będzie posiadał jak najmniej wad, przy jak możliwe największej ilości zalet. Nie jest to proste, aczkolwiek na pewno warte poświęcenia chwili uwagi, większej czy też mniejszej. Jedną z ostatnich nowości na rynku stało się pakowanie termokurczliwe. Pojawiło się stosunkowo niedawno, a już robi zawrotną, szaloną wręcz karierę na naszym rynku. Nic dziwnego, bo po pierwsze wszyscy są zainteresowani wypróbowaniem nowego sposobu, który jest czymś zupełnie innym, świeżym, a po drugie nie posiada większej ilości wad. Folie termokurczliwe zdają się być idealnym sposobem do pakowania żywności, która ma pozostać jak najdłużej świeża oraz zachować wszystkie walory smakowe oraz odżywcze. Kiedy pakujemy jedzenie w takie właśnie folie, możemy być pewni że produkt zapakowany nie będzie się w niczym różnił od produktu, który pakowaliśmy odpowiednio wcześniej. Zwłaszcza dotyczy to produktów z drobiu, czy też tuszek drobiowych.

Aby dobrze zapakować żywność, oprócz odpowiedniego materiału, potrzebujemy również szeregu innych, spełniających odpowiednie wymogi, czynników, natomiast ten pierwszy właśnie zdaje się być najważniejszy.


Sierpień 16, 2017 0

Usługi BHP – z jakich warto korzystać

Na rynku na dzień dzisiejszy działa całkiem sporo firm oferujących usługi BHP. Termin ten jednak wielu osobom nie wiele mówi, dlatego postaramy się tu powiedzieć co kryje się pod terminem usługi BHP i tym samym na jakie usługi BHP warto się zdecydować. 

Co warto wiedzieć o usługach BHP

usługi bhp poznańUsługi BHP to w rzeczywistości dość rozległy termin wiążący się ze wszelkimi kwestiami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy na terenie zakład. Najpowszechniejszymi usługami z zakresu BHP z jakich korzystają przedsiębiorstwa są wszelkiego rodzaju szkolenia. Mowa tutaj o szkoleniach BHP zarówno wstępnych, jak i okresowych, których obowiązek organizacji na pracodawców nakładają przepisy. Niemniej sama szkolenie BHP to nie wszystkie usługi świadczone w zakresie usług BHP. Można by tu jeszcze wymienić takie usługi jak obsługa BHP dla firm, gdzie firma zewnętrzna przejmuje obsługę firmy związaną z wszystkimi kwestiami BHP – szkolenia, raport, dokumentacja, itd. Wśród usług BP można także znaleźć takie pojedyncze usługi jak pomoc przy sporządzaniu dokumentacji powypadkowej a miejscu pracy, pomoc w dostosowaniu zakładu pracy do wymogów BHP itd. W związku z czym od samym terminem usługi BHP ryje się wszystko to co związane z zagadnieniami bezpieczeństwa i higieny pracy an terenie zakładu. Co jednak ważne nie wszystkie usługi stoją na równym poziomie, dlatego jest ważne to, że jeśli np. interesują nas usługi bhp poznań by sprawdzić, jakie firmy w tej okolicy działają w tej branży, jakimi opiniami się cieszą jaki mają one cennik i z kim współpracują. Mając takie informacje wybór powinien być łatwiejszy korzystniejszy dla nas.

Usługi BHP to w zasadzie wszelkiego rodzaju usługi świadczone przez zewnętrzna firmą związane z kwestiami bezpieczeństwa i higieny pracy na terenie zakładu. Niemniej zwłaszcza w przypadku tych dużych firm, warto korzystać z pełnej oferty usług BHP, co pozwoli uniknąć wielu komplikacji. 


Sierpień 4, 2017 0

Akcesoria do pokoju dziecięcego

W trakcie urządzania pokoju dziecięcego rodzice zmuszeni są do zakupu nie tylko mebli, które wydają się oczywiste, ale tez różnego rodzaju akcesoriów i praktycznych przedmiotów. Bardzo ważne są oczywiście najróżniejsze tekstylia, jakich w ogóle nie może braknąć w żadnym pokoju dziecięcym i sypialni.

Wybieramy pościel dla dziecka

pościel psi patrolW sklepach z akcesoriami do domu, a także tych stricte przeznaczonych dla dzieci można znaleźć całą masę najróżniejszych tekstyliów. Znajdą się wśród nich dekoracyjne poduszki i poszewki na nie, zasłonki i firanki, a także pościel, bez której trudno sobie wyobrazić łóżko. Aby wybrać taką odpowiednią pościel dla dziecka, rodzic powinien zwrócić uwagę na wiele ważnych rzeczy. Z jego punktu widzenia najważniejsza powinna być jakość wykonania takiej pościeli oraz materiał. Na pierwszym miejscu spośród wszystkich dostępnych należy postawić prawdziwą, stuprocentową bawełnę. Tylko ona będzie dla dziecka zdrowa, zapewni mu przyjemny i zdrowy sen. W bawełnianej pościeli dziecko nie będzie się nadmiernie pociło. Bawełna w dużym stopniu wchłania wilgoć, co jest jej bardzo przydatną cechą. Ponadto jest bardzo trwała, dzięki czemu taka pościel posłuży przez długi czas. Ze względów estetycznych warto natomiast najpierw zorientować się w zainteresowaniach swojej pociechy. Dzieci lubią mieć w pokoju gadżety związane z ich ulubionymi bajkami lub grami. Stąd właśnie ciekawym rozwiązaniem może być np. pościel psi patrol czy też nawiązująca do jakiejś innej bajki.

Wybierając pościel warto połączyć i te kwestie estetyczne i praktyczne. W ten sposób zadowolone będą obie strony. Rodzic będzie spokojny o zdrowie dziecko, a nasza pociecha będzie się cieszyła z bliskości swoich ulubionych bohaterów bajek, gier czy filmów.


Sierpień 4, 2017 0

Wymarzone wnętrze z pomocą projektanta

Od wielu lat miałam określoną wizję swojego domu, jednak musiała ona poczekać z realizacją, aż wreszcie będę mogła rozpocząć jego budowę. Kiedy jednak przyszła pora na podjęcie choćby wstępnych decyzji dotyczących wystroju, miałam problem z podjęciem decyzji.

Pomógł mi projektant wnętrz

projektowanie wnętrz domów gdańskPodobało mi się wiele rzeczy i trudno było zdecydować się na jedną konkretną. Chciałam, żeby wnętrze domu było przede wszystkim wygodne, jednak moje ulubione projekty wnętrz z katalogów były ładne, ale nie do końca praktyczne. Sfrustrowana i zła na siebie, uznałam, że sama nie dam rady, potrzebna mi pomoc kogoś, dla kogo projektowanie wnętrz domów gdańsk to chleb powszedni a nie życiowa rola. Znalezienie odpowiedniej osoby, która będzie w stanie urzeczywistnić moją wizję wnętrza domu zajęło mi kilka tygodni. Oglądałam dotychczasowe projekty wystroju i w końcu udało mi się trafić na właściwego projektanta. Dogadywaliśmy się bez problemu, a kiedy pokazałam, jakie wnętrza mi się podobają, jakie kolory, materiały i styl lubię, to mój projektant od razu miał kilka ciekawych pomysłów, jak to wszystko połączyć w jedną zgrabną całość. Zanim budowa porządnie nabrała rozpędu, ja już otrzymałam kilka wstępnych projektów wystroju mojego domu. Wspólnymi siłami udało się nam wybrać jeden, który potem został zamieniony na wizualizację wnętrza i nanieśliśmy niezbędne poprawki. Dzięki temu nareszcie miałam poczucie, że mój dom będzie wyglądać dokładnie tak, jak to sobie kiedyś wymarzyłam i nie muszę się już stresować, że ten plan nie wypali.

Z pomocą projektanta udało mi się kupić wszystkie potrzebne materiały, meble i dodatki. Polecił mi też specjalistów, którzy część rzeczy wykonali na zamówienie, tak żeby idealnie pasowały do wnętrza mojego domu. Dzięki temu nie tylko są doskonale dopasowane, ale też mam pewność, że są zupełnie unikalne.


Sierpień 1, 2017 0

Edukacja czy zabawa?

Gdy na świat przychodzi nasze dziecko, chcemy stać się najlepszymi rodzicami na świecie. Kupujemy najpiękniejsze ubranka, porządny wózek, dopracowujemy idealnie pokój malucha. Wraz z jego postępującym wiekiem, stają przed nami wciąż to  nowe wyzwania. Ogromnym jest dobór odpowiednich zabawek. Mogą one bowiem mieć zły wpływ na nasze dziecko, lub bardzo dobry.

Zabawka pobudzająca do myślenia

zabawki edukacyjneJuż z samej definicji, zabawka ma przede wszystkim służyć do zabawy. Nie musi jednak być wykorzystywana tylko w tym celu. Rozrywkę bowiem dziecku zapewniamy na różne sposoby, a edukowanie go, czasem przychodzi nam z trudem. Warto zatem inwestować w takie zabawki, które będą łączyły przyjemne z pożytecznym. Dziś zabawki edukacyjne podbijają rynek. Nie chcemy już kupować pierwszej lepszej zabawki z półki. Zależy nam na czymś naprawdę dobrym, nawet jeśli cena jest wysoka. Lepiej bowiem kupić jedną porządną zabawkę, która czegoś nasze dziecko nauczy, niż jedną nic nie wnoszącą do jego życia. Maluch najlepiej rozwija się poprzez zabawę. Nie będzie grzecznie siedział na krzesełku i słuchał tego, co mówi mu mama. Potrzebuje ruchu i konkretnych przykładów, czegoś co dobrze mu się kojarzy. Nauka natomiast czasem jest dla nas niezbyt zachęcająca, tym bardziej dla małego dziecka. Należy mu wiedzę przekazywać świadomie, choć niekoniecznie ono musi być świadome nauki. Najważniejsze by przy rewelacyjnej zabawie, nauczyć go czegoś przydatnego. Na początek liczenia, rozróżniania poszczególnych zwierząt. Bez wiedzy nie jesteśmy w stanie odnaleźć się w świecie, trzeba zatem wpajać ją naszym dzieciom od najmłodszych lat.

Zabawki edukacyjne są hitem nie bez przyczyny. Pozwalają odpowiedzialnym rodzicom na naukę malucha w ciekawy i inspirujący sposób. Nie chcemy odbierać dzieciństwa naszemu dziecku, jednak sprytne przemycenie odrobiny wiedzy, z pewnością nie jest złe.


Lipiec 30, 2017 0

Kosmetyki z górnej, czy niższej półki?

Wiele kobiet ma dylemat, kupić droższy, czy też tańszy kosmetyk? Nie każdą bowiem stać na wydawanie dużej sumy pieniędzy, dlatego często szukamy tańszych zamienników. Czy jednak są one w stanie równać się z tymi droższymi, profesjonalnymi?

Drogo, ale skutecznie

kosmetyki profesjonalneTak naprawdę nie jesteśmy w stanie znaleźć idealnego odpowiednika kosmetyku z wyższej półki. Być może będzie on podobny, nawet pod względem opakowania. Jednak efekt i jakość, nigdy nie będzie identyczna. Dlatego czy w ogóle warto kupować te tańsze? Oczywiście, że warto. Jednak w przypadku kremów, serum i produktów, które mają mieć dobre i silne działanie, nie ma to sensu. Tylko kosmetyki profesjonalne są w stanie walczyć z naszymi zmarszczkami, zaingerować w nasz cellulit, czy zaleczyć nieco naczynka. Kosmetyki z niższej półki mogą być stosowane do zabiegów mniej ważnych. Posmarowania suchego łokcia, czy otarcia na stopie. Jeśli chcemy spektakularnych efektów, musimy zajrzeć na górną półkę cenową. Niech ona jednak nas nie przeraża. Tak naprawdę na promocjach możemy dostać mnóstwo kosmetyków w dobrej cenie. Wystarczy tylko dobrze szukać. Poza tym kosmetyki profesjonalne zazwyczaj mają dużą pojemność. Jeśli będziemy rozważnie nakładać produkt, nie marnując go przy tym, z pewnością zostanie z nami na długi czas. W kupowaniu kosmetyków należy kierować się rozsądkiem. Po co kupować mnóstwo tanich kosmetyków, które dadzą znikomy efekt? Lepiej zdecydowanie kupić jeden, a porządny. Zaoszczędzimy sobie nerwów i kłopotu. Nie staniemy się również ofiarami złego produktu.

Na kosmetykach nie ma co oszczędzać. Działają one bezpośrednio na naszą skórę, na twarz. Nie chcemy by po felernym produkcie, stało się z naszą cerą coś złego. Dlatego dobierajmy je rozsądnie i zawsze kierujmy się jakością, nie ceną.


Lipiec 29, 2017 0

Twarz oprószona pudrem

Nadeszło długo wyczekiwane lato. Dni stały się dłuższe i cieplejsze. Pogoda potrafi czasem zaskoczyć i zesłać nam żar z nieba. Wysokie temperatury za oknem nie zwalniają nas jednak z dbałości o własny wygląd, szczególnie w pracy. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które z jeszcze większą starannością muszą dbać o staranny makijaż, co jak w wiadomo latem jest nieco trudniejsze.

Stosowanie pudru do twarzy

puder do twarzyNasza kosmetyczka latem powinna nieco zmienić swą zawartość. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wysokie temperatury nie są czynnikiem sprzyjającym dla naszego makijażu. To, co zostało starannie nałożone wcześnie rano, po krótkim czasie może prezentować się niekoniecznie dobrze. Latem warto zaopatrzyć się w kosmetyki długotrwałe, a najlepiej wodoodporne. Jednak naszym największym sprzymierzeńcem jest puder do twarzy. To kosmetyk o wszechstronnym działaniu. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor do swej cery. Jeśli ktoś ma z tym problem, istnieje także wygodne rozwiązanie w postaci pudru transparentnego – czyli takiego bez koloru, w postaci białego proszku, który w kontakcie ze skórą staje się delikatny i przezroczysty. Puder nie tylko utrwali makijaż, ale przede wszystkim (co szczególnie ważne latem) zapanuje nad mało estetycznym świeceniem cery. Upał może nawet spowodować błyszczenie na cerze suchej. Nie wygląda to dobrze, a w pracy i nie tylko chcemy prezentować się ładnie i schludnie. Pudry w kamieniu są o tyle wygodne, że można je zabrać do torebki i w razie problemu dyskretnie poprawić makijaż.

Warto wiedzieć, jakie kosmetyki przysłużą się naszej cerze latem. Mały remanent w kosmetyczce wskazany jest także w dziedzinie pielęgnacji. Dobre kosmetyki nie tylko upiększają, ale też zapewniają nam wiele godzin komfortu i pewności, że wyglądamy nienagannie.


Lipiec 28, 2017 0