Publikacje

Projektantka najlepszej mody

Sąsiad ma nową lampę led w domu

Andrzej jest w porządku. Zawsze się dogadywaliśmy bo mamy mnóstwo wspólnych zajęć. Nawet jak zaczął zarabiać trzy razy więcej ode mnie to nasze relacje się nie pogorszyły. To dobry człowiek, który się nie wywyższa. Lubi się jednak wszystkim chwalić.

Nowe oświetlenie led u sąsiada

lampa led 12vAndrzej to zawsze tak miał, że jak udało mu się kupić coś nowego w dobrej cenie to od razu mnie wołał, żeby się pochwalić. Ja tam go rozumiem, bo kiedyś to nie miał pieniędzy i właściwie nie mógł na nic sobie pozwolić. Naturalnie zawsze jak idę obejrzeć jakiś jego nowy nabytek to częstuje mnie swoimi trunkami domowej roboty. Tym razem zawołał mnie, żeby pochwalić się czymś innym. W salonie była piękna lampa led 12v, która była nowa. Pasowała idealnie do całego wystroju a Andrzej pochwalił się, że udało mu się ją znaleźć na wyprzedaży. Owa lampa led 12v kosztowała go niewiele, ale niego taki zakup był czymś wyjątkowym. Oczywiście usiedliśmy w salonie a Andrzej włączył lampę. Nastrój, który panował w pomieszczeniu był bardzo przyjemny. Pytałem czy nadal w tym sklepie jest taka promocja, bo i mi przydałaby się taka lampa. Sąsiad powiedział, że jeszcze dziś może mnie tam zawieść, bo chciałby dokupić żarówki jakieś. Zgodziłem się i chwilę po tym siedzieliśmy obaj w jego samochodzie. W sklepie było mnóstwo ludzi co było dla mnie zrozumiałe. W końcu nie codziennie sklep oferuje tak ogromną wyprzedaż. Stała lampa led 12v, którą ma sąsiad i zostały tylko dwie sztuki. Kupiłem jedną. Dobrze, że dziś przyjechaliśmy.

Żonie nowa lampa bardzo się spodobała i uznała, że dokonałem idealnego zakupu. Jestem z siebie dumny i powiedziałem jej, że sąsiad mnie nakłonił i nawet zawiózł do sklepu. Kupiłem jeszcze kilka drobiazgów, które na pewno mi się przydadzą później.


Październik 8, 2017 0

Sklep z materacami to dobry wybór

Łóżko, to dla wielu ludzi najważniejszy mebel w całym domu, a co za tym idzie przykładają do niego niesamowicie wielką wagę i jego wyborowi poświęcają bardzo dużo czasu oraz nie szczędzą środków do jego kupna, kiedy już uda im się odpowiednie wybrać.

Materac trzeba kupić w sklepie

sklep z materacamiWygoda, elegancja, wykonanie, fason, kolor to tylko kilka z wielu kryteriów wyboru łóżka do naszej wymarzonej sypialni. Moim dylematem przy wyborze i poszukiwaniu łóżka było, które z tych właściwości powinienem uznać za najważniejsze. Doszedłem do wnioski, że nie będę wybierał i skupię się po równo na każdym z tych jakże istotnych elementów składowych. Zdecydowałem się, iż będę potrzebował pomocy fachowca, a tak się dobrze składało, iż na moim osiedlu znajdował się sklep z materacami. Do samego budynku mam całkiem niedaleko, a odległość dzielącą mnie od niego pokonuję szybko i sprawnie gdyż znam tę drogę, jest to bowiem moja codzienna ścieżka do sklepu spożywczego, w którym kupuje co rano przepyszne i chrupiące bułki kajzerki. Pracujący tam sprzedawca okazał się wspaniałym doradcą, który swoimi radami i pokaźnymi pokładami wiedzy zaskoczył mnie oraz umożliwił mi świadomy i pasujący do mojego charakteru i gustów wybór. Oprowadził mnie po całym sklepie i pokazał jakież to wspaniałe materace posiadają na stanie w swoim przesympatycznym budynku. Zakupy przez Internet nie mogą się równać z rozkoszą bezpośredniego obcowania z produktem, możliwość dotknięcia i powąchania naszego przyszłego materaca jest nieodzowna w prawidłowym wyborze odpowiedniego i zadowalającego produktu.

Każdy chcący zakupić materac do łóżka powinien udać się do sklepu z materacami, jest to nieoceniona pomoc w dokonaniu odpowiedzialnego i właściwego dla nas wyboru. Zdecydowanie jest to czynność godna polecenia.

 


Październik 6, 2017 0

Jak zregenerować turbinę dzięki dobrej stali kotłowej

Zajmuję się regeneracją turbosprężarek już od wielu lat. Jest to proces dość czasochłonny i wymaga precyzji wykonania. Miałem możliwość przeprowadzić, wiele napraw. Myślałem, że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Są jednak przypadki, kiedy jesteśmy jednak zmuszeni improwizować.

Jak stal kotłowa rozwiązała mój problem

13CrMo4-5Dzień w naszym zakładzie zaczął się typowo, od porannej kawy. Potem, dzieliliśmy się pracą. W tym dniu, zależało mi na szybkim wykonaniu moich czynności, więc wybrałem te turbiny, które już doskonale znałem, a regeneracja ich przebiegała sprawnie i szybko. Na początku rozebrałem i oczyściłem pierwszą turbinę, punktakiem odznaczyłem istotne miejsca do późniejszego montażu, aby w końcu sprawdzić wszystkie podzespoły turbiny, czyli: zawór podciśnieniowy, rdzeń, koło kompresji, wałek i pierścień uszczelniający. Wszystko oczyściłem i usunąłem rozrzutnik. Później sprawdziłem jeszcze wirnik i łopatki. W moim przypadku, oprócz wszystkich uszczelek to właśnie łopatki były do wymiany. I tu zaczęły się schody, okazało się, że nie mamy ich na stanie a dostarczenie nowych, może potrwać do miesiąca czasu. Nasz klient, nie miał czasu. Musieliśmy coś szybko zorganizować. Ruszyły w ruch telefony, ale okazało się, że ten typ, jest niestandardowy i mogą być problemy z jego dostaniem. Kolejna kawa i zdecydowałem, że wykonam samodzielnie, potrzebne łopatki. Zapoznałem się z parametrami. Uznałem, że do tego celu, musi być zastosowana stal kotłowa 13CrMo4-5. Następnie, cięcie plazmowe w zaprzyjaźnionym warsztacie i miałem gotowe łopatki.

Cały proces, który obejmował trochę projektowania, wprowadzania odpowiednich parametrów do komputera i cięcie trwał niespełna 2 godziny. Klient był zadowolony z szybkiej realizacji zlecenia a ja zdobyłem nowe doświadczenie, które potwierdza, że jednak Polak potrafi!


Październik 6, 2017 0

Pielęgnacja przyrody w ogrodzie

Projektowanie ogrodu, oraz jego pielęgnowanie to zajęcia wymagające wiedzy i poświęcenia. W obecnych czasach możemy skorzystać z usług firm wyspecjalizowanych w realizacji projektów oraz pielęgnacji istniejących ogrodów. Ich oferta jest kompleksowa a konkurencja i zakres wykonywanych zadań ciągle rośnie.

Usługi pielęgnacji ogrodów

Firmy zajmujące się tą pielęgnacja ogrodówbranżą, oferują szeroki zakres usług. Obejmują one, projektowanie naszego ogrodu, realizację jego budowy i nasadzeń oraz późniejszą pielęgnację. Sporządzają one szczegółowe projekty ogrodu, wraz z planem nawodnienia oraz oświetlenia. Wykonują ścieżki utwardzone, rabaty czy trawniki. Przeprowadzają nasadzenia roślin, wedle życzeń klienta. Można również zażyczyć sobie altanę lub drewutnię w ogrodzie, którą tez bez problemu otrzymamy. Gotowy ogród potrzebuje nawodnienia, którego projekt sporządza firma i wdraża do realizacji po wykonanym sadzeniu. Realizacje obejmują prace brukarskie, kamieniarskie czy wysypywanie i ubijanie na przykład żwiru czy piasku. Jeżeli chcemy firma taka, może wykonać nam ogród z basenem. Pielęgnacja ogrodów obejmuje również odśnieżanie, przycinkę drzew, sadzenie lub przesadzanie roślin jak również rewitalizację już gotowych ogrodów. Możliwe jest również umiejscowienie i budowa oczek wodnych na terenie danego ogrodu. Firmy zajmują się również pracami budowlanymi na jego terenie takim jak: budowa schodów czy murków oporowych.

Usługi pielęgnacji ogrodów, to świetne wyjście dla nas jeżeli chcemy wykonać ogród od podstaw u siebie, lub poddać istniejący ale zaniedbany ogród rewitalizacji. Usługi oferowane przez firmy, obejmują powstanie szkicu ogrodu na papierze, aż do przycięcia jego ostatniego listka i gałązki oraz oddania go do użytku dla właściciela.


Październik 5, 2017 0

Managerze – przeszkól się!

Według klasycznego modelu przywództwa J. Adair’a można wyróżnić pewne obszary, w których właściwie przygotowany kierownik powinien wykazywać odpowiednio wysokie kompetencje. Pokrywają się one z ofertą wielu firm, oferujących dostarczających usług z zakresu szkoleń kadry kierowniczej.

Jaka jest oferta szkoleń dla menedżerów?

szkolenia dla menedżerówOferta obejmuje m.in. zarządzanie zadaniami, kierowanie zespołem oraz indywidualną pracę z podwładnymi. Te trzy obszary są kluczowe jeśli chodzi o sprawne zarządzanie jakimkolwiek zespołem i jakimkolwiek przedsięwzięciem. Na rynku nie brakuje firm dostarczających odpowiednich produktów. Wybór odpowiedniego szkolenia dla menedżerów to z całą pewnością nie jest prosta sprawa Problem polega na tym, jak nie zginąć w gąszczu ogłoszeń i wyszukać tę, której oferta będzie nie tylko na odpowiednio wysokim poziomie merytorycznym, prowadzona przez najlepszych fachowców w tej branży, ale przede wszystkim – oferty skrojonej do konkretnych potrzeb. Sposobów jest wiele. Punktem wyjścia do rozpoczęcia jakichkolwiek poszukiwań jest oczywiście internet, dostarczający w krótkim czasie bardzo wielu potrzebnych informacji. Ale nawet w dobie XXI wieku wciąż najkorzystniej jest kierować się przede wszystkim opiniami innych – uczestników szkoleń. Jakie cechy charakteryzują „tę właściwą” firmę szkoleniową? Warto jest zwrócić uwagę na następujące rzeczy. Po pierwsze, zaangażowanie i profesjonalizm prowadzących. Po drugie, dbałość o założone cele i potrzeby uczestników szkolenia. A po trzecie – uwzględnienie w programie zajęć praktycznych, czyli różnego rodzaju gier, ćwiczeń oraz symulacji oddających specyfikę pracy na stanowisku menedżera.

Często można spotkać się z dodatkowym wsparciem już po zakończonym szkoleniu, co w praktyce może okazać się argumentem przeważającym na rzecz wybrania jednej spośród konkurencyjnych ofert. 


Październik 4, 2017 0

Czym zajmują się zduni?

Na przestrzeni wielu lat niektóre zawody oraz profesje straciły na swym znaczeniu, stało się tak ponieważ rozwój techniki doprowadził do spadku zainteresowania ich świadczeniem. Do jednego z takich zawodów należą zduni zajmujący się stawianiem pieców kaflowych oraz kominków. Posiadają oni bogatą wiedzę i doświadczenie dzięki, którym podczas realizacji zleceń swoich klientów charakteryzują się dużą dokładnością.

Specyficzne usługi – profesjonalny zdun

usługi zduńskieMówiąc o zawodzie zduna należy pamiętać, iż dawniej takie osoby cieszyły się ogromnym szacunkiem wśród swoich klientów. Zajmowali się oni głównie budową oraz konserwacją pieców kaflowych oraz chlebowych. Obecnie przedstawiciele tego zawodu zajmują się budową kominków czy też zakładaniem instalacji centralnego ogrzewania. Usługi zduńskie stanowią współcześnie niewielką część rynku co sprawia, że osoby zajmujące się ich świadczeniem potrafią realizować nawet najbardziej wyszukane zlecenia swoich klientów takie jak na przykład stawianie ozdobnych kominków czy użytkowych pieców chlebowych. Chcąc skorzystać z takiej usługi warto dokładnie zastanowić się jak ma wyglądać nasze zlecenie oraz przygotować jego odpowiedni projekt. Następnie warto umówić się z wybranym zdunem, który dokładnie zapozna się z miejscem gdzie ma zostać zbudowany piec czy kominek. Następnie taka osoba przygotuje dla nas listę wszystkich niezbędnych materiałów niezbędnych do realizacji naszego zlecenia. Jeśli chodzi o koszt skorzystania z takiej usługi to jest on uzależniony od wielkości oraz charakteru obiektu jaki ma powstać, czas jego realizacji nie powinien być dłuższy niż kilka dni.

Skorzystanie z usług profesjonalnego zduna daje pewność, iż wszystkie elementy takiego zlecenia będą wykonane z wysoką precyzją. Opisane rozwiązanie umożliwia realizację nawet najbardziej oryginalnych zleceń, które sprawią, ze nasz dom zyska oryginalny i niecodzienny wygląd, który zachwyci wszystkich naszych gości.  


Październik 4, 2017 0

Wybór odpowiedniej wagi sklepowej

W sklepach zarówno tych małych jak i dużych są wagi. Wagi wykorzystywane są do tego by zważyć zakupiony towar. Ale czy wszystkie towary należy ważyć, a może tylko niektóre? Na pewno domyślacie się jakie wymagają ważenia. Na pewno wiecie, zwłaszcza jak robicie zakupy. Ale czy wiecie, że takich produktów jest naprawdę dużo. Czasami nie zdajemy sobie sprawę, że większość naszych zakupów jest ważona. 

Ważenie produktów odpowiednią wagą

waga sklepowa casOtóż wagę na pewno spotkamy w sklepie mięsnym lub na stosiku mięsnym w dużym supermarkecie. Tutaj każde mięso lub wędlinę trzeba zważyć. Cena podawana jest w kilogramach, a nie za sztukę. nie zawsze kupujemy też cały kilogram, dlatego takie produkty są ważone. A jak mamy ochotę na coś słodkiego, to też musimy zważyć ciastka, cisto itp. Nie wszystko jest przecież pakowane w opakowania, gdzie już jest podana waga. A jak mówimy już o pakowanej żywności, jak sami widzicie taka żywność przed zapakowaniem też jest ważona. Na opakowaniu mamy jej wagę. Często kupując warzywa, czy owoce potrzebujemy wagi. Wszystko co jest sypkie, a nie zapakowane trzeba zważyć. Waga sklepowa cas pokazuje rzeczywistą wagę danego produktu. Dlatego dobrze jest kupować na wage. Nawet ubrania można kupować na wagę. Są takie punkty, gdzie można to robić. Waga jest nieodłącznym elementem każdego sklepu. Oczywiście ich kształt i funkcje ulegają zmianom na lepsze. Przy kasach w supermarketach mamy wagę płaską, tak jakby jej w ogóle nie było, a jest. Ja staram się kupować wiele rzeczy na wagę, gdyż mogę wtedy dokładnie obejrzeć każdy produkt. Ale nie wszystko da się kupić na wagę, co wiecie. Wagi nie tylko są w sklepach. Możemy je spotkać na poczcie, w banku, magazynach, u lekarza itp. Pomimo, iż wtedy jest różny obiekt do zważenia to i tak pozostaje ich jedna wspólna cecha, a mianowicie mierzenia masy, czyli wagi.

Waga jest bardzo często wykorzystywana w sklepach do zważenia przeróżnych produktów. Jest wiele rzeczy, które najpierw muszą zostać zważone zanim zostaną sprzedane, nawet te w opakowaniu. Jak będziecie w najbliższym czasie na zakupach to zobaczcie jakiej wagi używa wasz sklep. 


Wrzesień 29, 2017 0

Oferuję terapię dla małżeństw

Po szkole średniej zdecydowałam się na studiowanie psychologii. Nakłoniła mnie do tego sytuacja rodzinna. Moi rodzice nie potrafili się porozumieć i ostatecznie doszło do rozwodu. Dlatego chcę pomagać małżeństwom, żeby nie rozwodziły się i potrafiły dogadać.

Oferowanie terapii dla małżeństw

terapia małżeńska poznańPo studiach otworzyłam własną praktykę i stacjonuję w Poznaniu. Pokochałam to miejsce i zdecydowałam się osiedlić tutaj na stałe. Oferowana przeze mnie terapia małżeńska poznań jest skuteczna co dowodzą statystyki. Zgłasza się do mnie wiele małżeństw z różnymi problemami, ale staram się wszystkim pomóc. Ostatecznie udaje się znaleźć kompromis. Ku mojemu zaskoczeniu odezwała się do mnie koleżanka ze studiów. Wyczułam, że jest nieco zmieszana, ale po dłużej rozmowie powiedziała, że interesuje ją terapia małżeńska poznań i chciałaby spotkać się z kimś zaufanym. Na studiach bardzo się lubiłyśmy, ale później każda z nas poszła w swoją stronę. Chętnie podjęłam się pomocy i umówiłam się z nią na spontanie poza gabinetem. Zanim przyjdzie do mnie z mężem chcę się od niej dowiedzieć co dzieje się w ich małżeństwie. Robię to dlatego, że bardzo cenię Klaudię i chcę jej pomóc. Na spotkaniu dowiedziałam się najistotniejszych kwestii i wiedziałam już, że sprawa nie należy do najprostszych. Nad związkiem muszą pracować obie strony i zamierzam przekonać do tego jej męża. Im taka terapia małżeńska poznań jest zdecydowanie potrzebna. Na pewno im pomogę i zrobię wszystko, żeby się udało uratować to małżeństwo.

Z Klaudią i jej mężem pracowałam bardzo ciężko i długo ale ostatecznie udało się odnieść sukces. Klaudia jest w końcu szczęśliwą mężatką i widać to po niej od razu. Cieszę się, że mogłam się przyczynić do jej stanu. Takie rzeczy są bardzo przyjemne.


Wrzesień 28, 2017 0

Plusy noclegu w pobliżu Morza Bałtyckiego

Wakacje to wspaniały czas odpoczynku i delektowania się każdym momentem. Wybierając urlop nad polskim morzem warto zdecydować się na nocleg blisko morza. Wynajem pokoju przy Bałtyku niesie za sobą szereg pozytywnych aspektów. Jednak nie każda nadmorska miejscowość może poszczycić się tyloma dobroczynnymi właściwościami co Międzyzdroje.

Dlaczego warto nocować blisko Morza Bałtyckiego?

Międzyzdroje - noclegi blisko morza bałtyckiegoNoclegi blisko Morza Bałtyckiego niosą za sobą pozytywne walory zdrowotne. Polskie morze jest bogate w jod – pierwiastek bardzo ważny dla naszego zdrowia. Gdy chcemy znacznie nasycić nim nasze ciało, warto zdecydować się na nocleg blisko morza, ponieważ nad samym morzem jest go najwięcej. Szczególnie w okresie sztormów i wiatrów – czyli po sezonie turystycznym – ilość jodu znacznie wzrasta. Międzyzdroje – noclegi blisko Morza Bałtyckiego –tu mamy z czego wybierać. Warto zdecydować się na taki pokój, ponieważ powietrze w tym mieście ma wyjątkowe właściwości. Pobliski Woliński Park Narodowy to oaza niemalże nieskażonej przyrody. Nasze płuca nam za to podziękują. Międzyzdroje to kurort uzdrowiskowy, gdzie można leczyć wiele schorzeń. Poza zdrowotnym aspektem, warto wspomnieć o czynnikach estetycznych. Kto nie lubi od razu po przebudzeniu spojrzeć na morze, zachłysnąć się morskim powietrzem i zasypiać przy szumie morskich fal?

Międzyzdroje to dobry wybór jeśli chodzi o spędzenie urlopu. Jeśli decydujemy się na ten kierunek, warto rozważyć nocleg blisko Morza Bałtyckiego. Ofert nie brakuje, jednak należy pamiętać, że lepiej rezerwować wcześniej. Zwłaszcza w sezonie, gdy zbyt późno podejmiemy się poszukiwania pokoju, może się okazać, że nie będziemy mieć zbyt dużego wyboru noclegów blisko Morza Bałtyckiego lub będą dostępne tylko mało atrakcyjne oferty.  


Wrzesień 27, 2017 0

Moje wizytówki spodobały się koleżance

Otwieram salon kosmetyczny. Już nie mogę się doczekać moich pierwszych klientów. Od małego wiedziałam czym chciałabym się zajmować. Robiłam wszystko żeby spełnić swoje marzenia i bardzo się cieszę, że moje marzenia powoli udaje mi się zrealizować.

Przygotowuję wizytówki firmowe

wizytówki toruńKiedy skończyłam szkołę udało mi się zatrudnić w dobrym salonie gdzie zdobyłam cenne doświadczenie. Wiem jak należy dbać o swoich klientów żeby byli zadowoleni z każdej wykonywanej usługi. Sporo się nauczyłam i kiedy moja szefowa przekazała zakład swojej córce zdecydowałam się pomyśleć o sobie i przygotowałam biznes plan swojego salonu. Udało mi się uzyskać dofinansowanie i wkrótce zaczynam działać w swoim salonie. Potrzebuję wizytówek i ulotek, dzięki którym klienci dowiedzą się o moim istnieniu. Koleżanka poleciła mi bardzo ciekawy program do przygotowywania wizytówek. Jest on prosty w obsłudze i nie mam z nim żadnego problemu. Wizytówki Toruń musza być czytelne i powinny być eleganckie. Na wizytówkach powinny się znaleźć tylko same najważniejsze informacje. Postanowiłam zastosować się do wszystkich poleceń i podpowiedzi, których program mi udzielał. Wizytówki sama przygotowałam. Pokazałam koleżance wizytówki Toruń. Bardzo jej się spodobały i powiedziała, że super poradziłam sobie przygotowaniem wizytówek. Przekazałam dany plik do firmy, która zajęła się wydrukowaniem dla mnie określonej ilości wizytówek. Zamówiłam także ulotki, które będę rozdawać razem z koleżanką po mieszkaniach żeby dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców. 

Wizytówki będę przekazywać moim klientom po zabiegach. będą wiedzieli kiedy salon jest otwarty i na jaki numer należy dzwonić żeby umówić się ze mną na wizytę. Mam nadzieję, że mój salon będzie cieszył się sporym zainteresowaniem. 


Wrzesień 26, 2017 0