wtryskarki
Przemysł

Realia pracy przy wtryskarkach

Od dłuższego już czasu portale internetowe zalewane są przez oferty pracy przy obsłudze wtryskarki. Praca reklamowana jest jako lekka i dobrze płatna, odpowiednia dla wszystkich, również dla osób bez właściwego doświadczenia zawodowego.

Obsługa a serwis wtryskarki

wtryskarkiFaktycznie wtryskarka nie wymaga odpowiedniego przygotowania chociaż firmy chętnie organizują szkolenia przetwórstwo tworzyw. O ile jednak podjąć pracę przy obsłudze wtryskarki może praktycznie każdy, o tyle serwis wtryskarki to zadanie dla osób z odpowiednim przygotowaniem technicznym. Ich rolą będzie opieka nad prawidłową pracą wtryskarki. Serwis techniczny jest jednak stosunkowo lekką jak również odpowiednio dobrze wynagradzaną. Dlatego też nie dziwi nikogo, że rotacje pracowników na tym stanowisku należą do rzadkości. Inaczej jest z obsługą wtryskarki, tam rotacja jest ogromna. Praca ta nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem, jest dość ciężka, niezwykle nużąca i nieodpowiednio wynagradzana. Firmy posiłkują się najczęściej agencjami pośrednictwa pracy, co dodatkowo nie sprzyja poczuciu stabilizacji, zarówno u pracodawcy jak i u pracownika. Praca jest wykonywana w trybie trzyzmianowym. Brak wolnych weekendów, trudność z zaplanowaniem czegokolwiek oraz rozstrojony nieregularnym trybem życia organizm są dla wielu dodatkowym argumentami przeciwko takiej pracy.

 

Wtryskarka wymaga pracy w ciągłym ruchu, na stojąco. Ponadto produkty wykładane są na tyle wolno, że pracownikom przydziela się często kilka stanowisk jednocześnie, co naturalnie wywołuje jeszcze większe zmęczenie. Podsumowując praca jest nieciekawa, nie warta polecenia.

Możliwość komentowania Realia pracy przy wtryskarkach została wyłączona