balustrada ze stali nierdzewnej
Budownictwo

Rodzaje balustrad

Balustrada pozwala nam bezpiecznie oraz komfortowo poruszać się po naszych schodach, dachu, tarasie itd. Schody dzięki balustradzie nabierają wdzięku oraz charakteru i przykuwają uwagę innych osób. Balustrady możemy spotkać z różnego tworzywa np. stal, drewno, szkło itd. Wykonaniem balustrad zajmuje się spawacz. Jest to osoba, która posiada uprawnienia do takiej pracy oraz posiada minimum dwuletnie doświadczenie. Zadaniem każdego spawacza, jest łączenie ze sobą różnego rodzaju elementów oraz spawanie konstrukcji z różnego materiału np. stali. Pamiętajmy, że konstrukcje stalowe są bardzo trudne do spawania, więc warto do tego rodzaju pracy zatrudnić spawacza z dłuższym doświadczeniem.

Balustrady z Katowic

balustrada ze stali nierdzewnejRodzaje balustrad:
Balustrady katowice szklane- są coraz częściej stosowane w domach oraz na balkonach. W ostatnim czasie stały się bardzo modne. Mamy do wyboru szkło bezbarwne, szkło kolorowe, klejone z folią bezbarwną, matową, z motywem, a nawet ze zdjęciem. Również możemy dobrać sobie grubość szkła, aby całość naszej balustrady współgrała z resztą pomieszczenia.
•Balustrady ze stali szlachetnej- najczęściej osoby wykonującą tego rodzaju balustrady używają stali nierdzewnej. Możemy również zażyczyć sobie aby nasza stal była polerowana lub też szlifowana.
•Balustrady ażurowe- najczęściej wypełnione są motywami wykonanymi z różnego rodzaju materiału np. drewna, szkła itd. Ten rodzaj balustrad charakteryzuję to, że składają się one ze słupków nośnych, poręczy oraz wypełnienia.
•Balustrady murowane- przed zamontowaniem tego rodzaju balustrady musimy się dobrze zastanowić i stwierdzić czy pasuje ona do reszty pomieszczenia. Są one bardzo masywne i zbudowane z marmuru jak sama nazwa mówi. Aby łączenie w tych balustradach było stabilne oraz trwałe musimy pamiętać o łącznikach spajających mur z płytą biegową.

Możliwość komentowania Rodzaje balustrad została wyłączona