Dla dziecka

Rowerek dla trzy latka

Nauka jazdy na rowerze jest z pewnością ekscytującym zajęciem dla małego dziecka. Szczególnie, że zaczyna się ona już w wieku około dwunastu miesięcy. Im dziecko starsze, tym większy rowerek trzeba mu zapewnić z odpowiednim wyposażeniem. 

Gdzie kupić rowerek dla trzyletniego dziecka? 

rower z pedałami dla 3 latkaDzieci stawiają swoje pierwsze kroki w wieku od dwunastego do czternastego miesiąca życia. To najlepszy czas na rozpoczęcie nauki jazdy na rowerze. Pierwszy model powinien być biegowy, czyli bez pedałów, a kolejne mogą być odpowiednio z trzema i czterema kółkami. Rower z pedałami dla 3 latka jest początkiem jazdy na prawdziwym rowerze, z tą różnicą, że posiada on jeszcze pomocnicze boczne koła, które można w każdej chwili odkręcić. W sprzedaży znajdziemy tego typu rowery w gustownych kolorach dopasowanych do płci dziecka oraz z niezbędnym wyposażeniem. Rower dla dziecka przede wszystkim powinien posiadać regulowane siodełko i kierownicę, aby mógł rosnąć razem z maluchem. Rowerek z kołami w rozmiarze dwunastu cali, jest idealny dla dziecka w wieku od trzech do pięciu lat. Potem są one odpowiednio większe i mają koła w rozmiarze czternaście i szesnaście cali. Na kierownicy roweru znajdują się specjalne antypoślizgowe gumy, które przeciwdziałają ślizganiu się małych rączek. Dzięki osłonie łańcucha, dziecko podczas jazdy nie ubrudzi sobie ubrania, a regulowane siodełko pozwoli dopasować wysokość roweru do wzrostu dziecka. Bywa, że rowerki dla 3 latków posiadają małe koszyki na kierownicy na najpotrzebniejsze rzeczy. 

Maluchy uwielbiają jeździć na takich rowerkach, bo są doskonale wyposażone i wygodne. Bezpieczne hamulce typu V-break zapewniają maksymalnie krótką drogę hamowania i są łatwe w użyciu. Dołączony do rowerku kij – pchacz, będzie pomocny, kiedy odkręcimy boczne koła. 

Możliwość komentowania Rowerek dla trzy latka została wyłączona