Budownictwo

Różnorodne systemy szalowania

Szalunki są jednym z podstawowych elementów bez których trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo. Są stosowane przy wznoszeniu wszelkich konstrukcji betonowych i umożliwiają na właściwe formowanie fundamentów, ścian oraz stropów. Służą również do zabezpieczania wykopów.

Wypożyczalnie systemów szalunkowych

wynajem szalunkówNa rynku funkcjonują różnorodne systemy szalunkowe służące do wznoszenia ścian konstrukcji, stropów oraz zabezpieczające wykopy ziemne. W Polsce działa bardzo duża liczba przedsiębiorstw produkujących systemy szalowania dostarczając je przedsiębiorstwom budowlanym na dwa sposoby. Firmy budowlane jak i osoby prywatne mogą je pozyskać na zasadzie zakupu lub poprzez wypożyczenie. Z punktu widzenia firm najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wynajem systemów szalowania. Jest to bardzo korzystna forma z kilku powodów. Po pierwsze firmy nie muszą zamrażać większych środków finansowych na sprzęt budowlany, który nie zawsze będzie używany, a przynajmniej nie w takiej konfiguracji. Wynika to z prostej przyczyny gdyż na każdą budowę potrzebny jest inny zestaw szalunków. Kolejnym plusem możliwości wynajmu systemów szalunkowych jest doradztwo jakie firmy mogą uzyskać w zakresie zastosowania najwłaściwszych systemów oraz możliwość wyboru takich, na które firmy będzie stać finansowo. Producenci słusznie wyszli z założenia, że taka forma będzie najkorzystniejsza dla obu stron. Wynika to ze znajomości specyfiki rynku budowlanego dlatego zdecydowały się na wynajem szalunków.

W Polsce oprócz wypożyczalni uruchamianych przez producentów funkcjonuje bardzo duża liczba wypożyczalni mniejszych oferujących najróżniejsze systemy szalunkowe. Są one rozsiane po wszystkich regionach kraju co jest bardzo dobrym znakiem dla firm budowlanych ze względów logistycznych w razie zapotrzebowania na szalunki 

Możliwość komentowania Różnorodne systemy szalowania została wyłączona