Wyposażenie domu

Salon oświetlony ledami

W dzisiejszych czasach oświetlenie led robi niesamowitą furorę. Głównie przez jego szerokie zastosowanie do każdego rodzaju oświetlenia. Oświetlenie led posiada jeszcze kilka innych zalet, są to długie życie, różnorodność barw oraz jasności, małe zużycie prądu, możliwość adaptacji w każdym miejscu.

Ledy w salonie

profile ledoweChciałem przeorganizować mój salon, taki tunnig wewnętrzny. Chwilę się zastanawiałem jak to zorganizować małym kosztem, ale aby efekt końcowy zapierał dech w piersiach. Profile ledowe to było moje rozwiązanie. Posiadałem już sufit podwieszany, jednak było do niego wykorzystane tradycyjne źródło światła, długo nie myśląc zmieniłem na profile ledowe, które teraz już dawały błękitną poświatę, wyglądało to znacznie lepiej niż poprzednie białe światło. Taśmy led wykorzystałem, aby podświetlić kontury mebli, również one dawały lekkie, miękkie światło. Stary żyrandol ze zwykłymi żarówkami zmieniłem na nowoczesne lampy ledowe, które wyglądem idealnie pasowały do nowoczesnego salonu. Profili ledowych również użyłem do podświetlenia konturów balkonowych. W tak oświetlonym salonie już spokojnie pasował nowoczesny ultra cienki telewizor. Wcześniej ten telewizor po prostu nie pasował. W przyszłości myślę również zmienić meble, aby były bardziej połączeniem szkła z metalem niż tak jak teraz drewniane. Jednak zastosowanie oświetlenia ledowego było szybsze i tańsze niż wymiana wszystkich mebli i też dało niesamowity efekt. Znajomi, którzy na początku krytykowali mój pomysł i uznali go za kiczowaty, byli wręcz osłupieni jak przyszli z wizytą. Nie zdziwiło mnie, że w krótkim czasie sami się przerzucili na ledy. 

Aktualnie jestem zadowolony z mojego salonu, który pod wieczór wygląda niesamowicie. Niższe rachunki za prąd są tylko miłym dodatkiem. Sam uważam, że w salonie filmy typu Sci-fi ogląda się znacznie lepiej, niż było to wcześniej, ale to tylko moje odczucie.

Możliwość komentowania Salon oświetlony ledami została wyłączona