Silosy paszowe
Rolnictwo

Silosy paszowe są magazynem na pożywienie dla zwierząt

Unia Europejska wspiera polskich rolników umożliwiając im rozwój i modernizację ich własnych gospodarstw. Każdy rolnik może otrzymać dotację unijną na restrukturyzacje rolnictwa jeśli tylko spełnia postawione warunki. W dzisiejszych chlewniach trzoda chlewna ma lepsze warunki niż nie jeden mieszkaniec wsi czy miasta.

Chlewnie mają swoje silosy paszowe

Silosy paszoweCałe wnętrze chlewni jest zmechanizowane oraz skomputeryzowane. Polski rolnik jeśli otrzymał dotacje na młodego rolnika bądź na modernizacje swojego gospodarstwa musi spełnić warunki jakie Unia Europejska stawia. Dlatego też rolnicy hodując trzodę chlewną starają się sprostać wymogom unijnym, wyposażając swoje chlewnie w silosy paszowe. W silosach paszowych magazynowane jest ześrutowane na pasze zboże. Są to wysokie zbiorniki, do których nie może dostać się woda. W chlewniach nowoczesnych można spotkać też automaty paszowe, które podają paszę zwierzętom. Z silosów paszowych ześrutowane zboże trafia do automatów paszowych. Rolnicy wstawiają do chlewni specjalne okna inwentarskie, które są odpowiednie do warunków jakie tam panują. Na podłogach nad kanałem odprowadzającym ścieki zwierząt kładzie się ruszta betonowe. Większość gospodarzy kupuje także nowe traktory, przyczepy, siewniki, brony, pługi i inne maszyny. Hodowla świń nie wymaga tak dużo czasu jak hodowla bydła. Mimo wszystko rolnik musi być czujny i w razie jakiejś choroby świni wezwać weterynarza, który zbada i pomoże zwierzęciu. Należy pamiętać o obowiązkowych szczepieniach i tatuażach. Oprócz tego trzeba prowadzić dokumentacje, w której to zapisuje się datę urodzenia, płeć oraz szczepienia trzody.

W dzisiejszych czasach rolnik powinien mieć wykształcenie zawodowe -rolnicze. Wtedy to będzie miał większa wiedzę o hodowli zwierząt domowych i lepiej poradzi sobie na gospodarstwie. Są jednak osoby, które takowego wykształcenia nie mają i też podobnie radzą sobie w rolnictwie. Najczęściej wiedza ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie i pozostaje w rodzinnym domu jako wzór do naśladowania dla kolejnego, młodszego pokolenia.

Możliwość komentowania Silosy paszowe są magazynem na pożywienie dla zwierząt została wyłączona