Przemysł

Skutki powstania silnika elektrycznego

Pierwszy, działający, silnik elektryczny został wynaleziony w XIX wieku, a dokładnie w roku 1821 przez Michael’a Faraday, który był angielskim chemikiem i fizykiem. Silniki te rozpoczęły nową erę w przemyśle i wciąż stosowane są w dzisiejszych czasach.

Historia silników elektrycznych

silnik elektrycznyTo urządzenie przemieniające energię elektryczną w energię mechaniczną. Używa się takich silników w większości maszyn, zarówno tych małych domowego użytku, jak elektryczne szczoteczki do zębów czy szuflady napędu CD w komputerach, jak i w wielkich maszynach jak łodzie podwodne oraz frezarki. Silniki elektryczne są niezwykle ważne dla gospodarki w dzisiejszej dobie czasu. Bez nich wiele zakładów charakteryzowałoby się znacznie mniejszą efektywnością produkcji, podwyższając tym samym wynikające z tego koszty. Produkowałoby się mniej, a zatrudniało więcej ludzi aby wyrobić pożądane normy. Tym samym pracownicy zarabialiby niższe pensje pracując więcej i dłużej. Silnik elektryczny nie tylko więc pomógł samym pracodawcom zwiększając ich obroty, ale także ludziom, którzy nie muszą bardzo się męczyć, a część swojej pracy przekazują maszynom napędzanym przez silniki elektryczne. Ponadto wyprodukowanie jednego silnika elektrycznego jest małym kosztem w porównaniu do korzyści jakie uzyskuje się przy późniejszym używaniu go. Wynalezienie silnika elektrycznego zdecydowanie można uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń na przełomie wieków. Całkowicie wpłynęło to na gospodarkę w tamtych czasach jak i dzisiejszych zapoczątkowując tym samym nową erę produkcyjną.

Dzięki silnikowy elektrycznemu ludzie mogli przekazać mu część swoich obowiązków, po części ratując swoje zdrowie, ponieważ nie musieli się tyle męczyć i poświęcać przy pracy, tych domowych jak i zawodowych.

Możliwość komentowania Skutki powstania silnika elektrycznego została wyłączona